Informacje na wagę złota przed świętami o taniej rybie. Paskudne, może zawierać rakotwórczą rtęć

Informacje na wagę złota przed świętami o taniej rybie. Paskudne, może zawierać rakotwórczą rtęć Źródło: Pixabay / MariaGutebring

Ryba stała się częstym bywalcem na polskich stołach głównie za sprawą swojej atrakcyjnej ceny. Specjaliści przestrzegają jednak, że w niektórych filetach odnaleziono rakotwórczą rtęć.

Ryba kojarzona jest z bardzo zdrowym posiłkiem. Jej mięso zawiera dużo minerałów i kwasów tłuszczowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Specjaliści przestrzegają jednak, że najtańsze z nich mogą zawierać rakotwórcze substancje. To ważna informacja przed świątecznymi zakupami.

Ryba jest bardzo popularna, ale może zawierać rakotwórczą rtęć

Tilapia stała się częstym bywalcem polskich stołów głównie za sprawą swojej niskiej ceny. W naturze ryba ta pochodzi z Afryki. Jej mięso jest chude i delikatne oraz nie posiada wielu ości. Zawiera za to dużo pełnowartościowego białka i witamin D oraz B12. Tym, co wyróżnia ten gatunek, jest również ogromna zawartość selenu, który jest konieczny do odpowiedniej pracy enzymów i usuwania wolnych rodników z organizmu. Wspomaga również pracę tarczycy. Spożycie 100 gramów tilapii pokrywa ponad 75 procent dziennego zapotrzebowania na tę substancję.

Specjaliści ostrzegają jednak, że najtańsze ryby mogą zawierać rakotwórczą substancję. Dzieje się tak, ponieważ praktycznie wszystkie dostępne na naszym rynku ryby z tego gatunku pochodzą ze sztucznych hodowli, a ich właścicielom zależy na maksymalnym obniżeniu kosztów produkcji.

Ryba hodowana sztucznie traci wartości odżywcze, a nawet może być niebezpieczna dla zdrowia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Hodowcy karmią je najtańszymi paszami bez żadnych wartości odżywczych, ponieważ gatunek ten nie ma wymagań żywieniowych, co jest dla ich producentów bardzo cenne. Często ich pokarm stanowią np. zwierzęce odchody, co sprawia, że ich mięso staje się praktycznie bezwartościowe, a nawet może być szkodliwe dla zdrowia człowieka.

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec zamknął się z córką w kuchni, mieli robić śniadanie. Nagle matka otworzyła drzwi i zamarła
2. Ich pies ciągle szczekał. Wkrótce zobaczyli najstraszniejszą scenę w swoim życiu

Kiedy przebadano mięso tilapii hodowlanych, wykryto w nich dużą zawartość ołowiu i rakotwórczej rtęci. Dlatego specjaliści przestrzegają przed wybieraniem najtańszych dostępnych na rynku ryb. To ważna informacja, szczególnie przed zbliżającym się okresem Bożego Narodzenia, gdzie to właśnie ryba stanowi podstawę większości tradycyjnych dań pojawiających się na stołach wielu Polaków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od zawsze bała się pitbulla sąsiada. Pewnego dnia pies zaczął szczekać i ruszył do jej domu, natychmiast wezwali karetkę
  2. Szef TVP się wygadał! Viki Gabor wygrała Eurowizję ponieważ miała wyjątkową cechę
  3. Znał tę rodzinę. Grzegorz ujawnił kim były ofiary tragedii w Szczyrku
  4. Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykre
  5. OGROMNA grzywna za wycięcie drzewa na własnej posesji. Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News