Przed nami rok 2014. Data, która da nam odpowiedź w jakim kierunku Polska będzie podążać i jaka będzie jej dalsza przyszłość. Jest to przedsmak tego co będzie nas czekać rok później, a więc wybory do Polskiego Sejmu i wybory Prezydenckie. Dziś nie da się zmienić rzeczywistości, inaczej niż przez politykę. Musimy o tym pamiętać, gdyż często można słyszeć takie hasła jak ?politycy to populiści?, ?aby tylko do koryta się dostać?, ?wszystko samo przyjdzie, samo się ułoży?. Jest to nieprawda. Nie ukrywam, że z mojego punktu widzenia może to być efekt pewnego wmówienia społeczeństwu, być może przez media, które zaczęły dominować po 1989 roku. Jakie to są media? Te, które kochają obecny rząd. Należy również pamiętać o tym, że szeroko pojęte zmiany można przeprowadzić tylko na szczycie władzy. Żadne inne działania takie jak: małe stowarzyszenia, organizacje społeczne lub indywidualne działania, po prostu nie mają szansy zrobić jakiejkolwiek zmiany, gdyż po prostu nie mają finansowych możliwości i na dłuższą metę przestają egzystować. Prawo i Sprawiedliwość chce tą tendencję odwrócić.

Niestety,  często musimy się spotykać ze strony innych partii opozycyjnych z różnymi atakami, które w rzeczywistości są tylko chwytem politycznym do zrealizowania własnego celu. Powód jest oczywisty: chęć przejęcia elektoratu. Ja osobiście nie mam zamiaru atakować tych, którzy być może chcą dobrze dla Polski, jednakże pamiętajmy, że PiS rządził, zaledwie dwa lata, a ataki na nich są często rozmiarów rządów przynajmniej 20 ? letnich? Odróżnijmy oczywiście to od samej krytyki. Sama krytyka, czy zadawanie trudnych pytań nie jest niczym złym i należy to do najnormalniejszych elementów prawdziwej debaty. Niestety, często tutaj są przekraczane granice, które powodują, że są zwykłą manipulacją jak np. obrazek, gdzie ŚP. Prezydent Lech Kaczyński jest przedstawiony obok Jaruzelskiego jako zdrajca. Tak jak wyżej napisałem, nie chcę atakować innych ugrupowań, które być może(podkreślam: być może) naprawdę chcą przeprowadzić zmiany, które spowodują, że Polska nie będzie się borykać z tak wielkimi problemami, które zostały zafundowane przez obecną władzę Platformy Obywatelskiej. Mamy inne wizje, ale litości ? zostawmy te manipulacje.

W 2014 roku mamy wybory do Parlamentu Europejskiego, później wybory samorządowe. W pierwszym przypadku należy zadbać o sam status Polski w UE. ŚP. Prezydent Lech Kaczyński podpisując Traktat Lizboński zachował się, jak rasowy polityk, który potrafił zrozumieć pojęcie ?mniejszego zła?. Odróżnia go to od innych naszych polityków z przeszłości, którzy tej cechy nie posiadali. Przypominam? gdyby, wtedy ŚP Prezydent Lech Kaczyński nie podpisał tego dokumentu, to w przypadku przegranych wyborów parlamentarnych i prezydenckich przez PiS w przyszłości, byłby pewnie podpisany przez polityków PO zupełnie z innymi zastrzeżeniami. Można się domyśleć jakimi. Dlatego potrzeba nam polityków w UE, którzy zadbają o nasz interes narodowy i będą działali z instynktem politycznym, a nie moralnym. UE może przynieść bardzo wiele korzyści, ale również bardzo wiele szkód, dlatego konieczne jest zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości, które zadba o pewien balans. W drugim przypadku konieczne jest zwycięstwo w wyborach samorządowych. Nie będę tutaj opisywał, co należy zrobić i jak wykonać, bo od tego są lokalni politycy w poszczególnych miastach. Czy można jednak realizować obietnice wyborcze? Oczywiście, że tak i dowodem na, to jest działalność Prezydenta Jerzego Wilka (PiS), który w ubiegłym roku wygrał przez referendum w Elblągu i zdążył już zrealizować większość obietnic wyborczych.

To będzie ciężki rok. Spodziewamy się ataków zarówno ze strony mediów jak i innych działaczy politycznych. Musimy być jednak silni. Musimy przetrwać wszystkie ataki w interesie naszej Ojczyzny. Czas ucieka, a Polska jako Kraj ma coraz mniejsze znaczenie na świecie co może spowodować całkowitą utratę suwerenności w przyszłości. Zamykane są zakłady pracy, szkoły oraz wzrasta zadłużenie. Chyba nikt nie ma  tutaj wątpliwości? najbliższe dwa lata będą najbardziej decydujące. Najważniejsze w najnowszej historii Polski, jeżeli chodzi o jej istnienie i przyszłość .

Członek Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piaseczyńskim, Forum Młodych PiS Warszawa, wiceprzewodniczący FM PiS Piaseczno

W polityce kieruję się pragmatyzmem. Staram się realistycznie oceniać rzeczywistość. Działanie musi być równe skuteczności.

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”