Wszyscy kibice reprezentacji Polski w piłce nożnej pamiętają, jak wielkie wsparcie otrzymywała ona od Russella Crowe podczas Euro 2016. Wiele osób dziwiło się wtedy, skąd w aktorze wzięło się tyle miłości i szacunku wobec naszego kraju. Zagadka została jednak wkrótce rozwiązana.

Podczas niezwykle udanego dla drużyny Adama Nawałki turnieju, jeden z najbardziej znanych na świecie aktorów odnotowywał na Twitterze każde jej zwycięstwo i cieszył się nimi razem ze wszystkimi Polakami. W naszym kraju było to jednak niemałym zaskoczeniem.

Russell Crowe odwiedzał już Polskę przy okazji kręcenia różnych filmów, czy ich promocji. Nie to jednak sprawiło, że zakochał się w niej oraz żyjących tutaj ludziach. Niezwykłe przywiązanie do naszego kraju pojawiło się u niego dopiero wtedy, gdy… Polacy uratowali mu życie.

Aktor zdradził mediom, że kilka lat temu udał się ze swoim przyjacielem na kajakową wyprawę wzdłuż Long Island. Stracili wtedy poczucie czasu i orientację w terenie, przez co nie potrafili wrócić do brzegu, gdy zapadł już całkowity zmrok. Uratowało ich wtedy dwóch strażników polskiego pochodzenia, co Crowe uwiecznił nawet na wspólnej fotografii.

...

Zobacz również