Popularna prezenterka TVN wyjawiła swój smutny sekret. Rusin opowiedziała o nieuleczalnej chorobie, która niszczy jej życie. Choroba Hashimoto ma skutecznie spędzać jej sen z powiek, ale dopiero teraz prezenterka ujawniła, jak wielkim jest dla niej koszmarem.

Choroba ta dotyka tarczycę i niestety jest nieuleczalna. Jak mówi Rusin, musiała całe swoje życie przekształcić w taki sposób, by w dużej mierze skupić się na walce ze schorzeniem. Skąd jednak bierze się choroba Hashimoto? Prezenterka jest przekonana, że źródłem jest wszechobecna chemia, a najbardziej zagrożone są kobiety około 50. roku życia.

– Ja stawiam na wszechobecną chemię. Szczególnie dla kobiet około pięćdziesiątki ważne jest odcinanie się właśnie od chemii, szukanie alternatywnych rzeczy, odcinanie się od mięsa, od mleka – mówi Rusin.

Prezenterka opowiedziała także o sposobach walki z chorobą. Rusin musiała ułożyć sobie własną, ścisłą dietę, która pomogła jej w walce z niedoczynnością tarczycy. Zdementowała jednak plotki, jakoby sama dieta wyciągnęła ją z choroby. Jak mówi, nie da się wyleczyć z Hashimoto. Można jedynie spróbować okiełznać chorobę odpowiednim stylem życia.

 – Chodziłam do różnych klinik, pytałam lekarzy, robiłam research. Szukałam w internecie bardzo dużo informacji. Ułożyłam sobie swój własny jadłospis, własne dania. Ta dieta daje mi strasznie dużo energii, dobrego samopoczucia. Jednak ja się nie wyleczyłam z Hashimoto dietą. Jestem po prostu pod opieką dobrych endokrynologów, mam dobrze ustawione lekarstwa. Niestety niedoczynność tarczycy nie jest chorobą, którą można wyleczyć – podsumowuje smutno prezenterka.

źródło: wp.pl

Czy to najseksowniejsze polskie bliźniaczki? Robią prawdziwą furorę w świecie fitnessu!


Zakład, że TEGO nie wiedziałeś o swoim kocie?!

...

Zobacz również