Kinga Rusin opublikowała w internecie rozpaczliwy apel, w którym błaga o pomoc. Szczytny cel, którym się kieruje, przysporzył jej wiele głosów poparcia. Do całości dodała prawdziwie wzruszające zdjęcie.

Dziennikarka i gwiazda TVN, a przede wszystkim celebrytka znana jest ze swojej proekologicznej postawy i negatywnego nastawienia wobec polowań i wycinek lasów. Wcześniej w tym roku odwiedziła nawet Sejm, by na posiedzeniu jednej z komisji wdać się w kłótnię z prowadzącą posiedzenie posłanką.

Rusin swoją obecnością w parlamencie RP wywołała niemałą sensację. W swojej wypowiedzi zwróciła uwagę na małą liczbę myśliwych w porównaniu z resztą obywateli kraju. Stwierdziła, że większość społeczeństwa jest przeciw myślistwu.

Gwiazda zażądała od polityków wprowadzenia obowiązkowych badań dla myśliwych oraz nałożenia na nich obowiązku publicznego uzasadniania odstrzałów. Mówiła również o zwiększeniu kontroli nad Polskim Związkiem Łowieckim i Lasami Państwowymi.

Polskie społeczeństwo w swej ogromnej większość jest przeciwne myślistwu, a przede wszystkim zwiększeniu przywilejów myśliwych – mówiła.

Rusin błaga o pomoc

Celebrytka nie ustaje w swoich wysiłkach na rzecz ratowania zwierzęcego życia. Teraz jej uwaga zwróciła się ku odstrzałowi żubra w Puszczy Boreckiej.

Na swoim instagramowym profilu opublikowała apel, w którym prosi o nagłośnienie sprawy i pomoc w zatrzymaniu polowań. Do swojej odezwy dodała wzruszające zdjęcie upolowanego żubra.

Powstrzymajmy odstrzał żubrów w Puszczy Boreckiej! Głośno protestujmy! Piszcie tu co o tym myślicie! Niech decydenci to zobaczą! Myśliwi już zdążyli zabić 6 żubrów. Chcą zabić jeszcze 6! A pozwoliła im na to… Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (sic!)! Decyzja zapadła za Szyszki. Dlaczego nie została zawieszona po jego odwołaniu!? Kto macza w tym palce? To jest odstrzał typowo komercyjny, dla kasy i trofeów, z których większość wyjedzie z Polski! Żubr to symbol polskiej przyrody! Jest chroniony prawem polskim i unijnym. Kim trzeba być i jaki w tym mieć interes, żeby wydać na te wspaniałe, majestatyczne zwierzęta wyrok śmierci! Organizowanie polowań komercyjnych na żubry i dopuszczenie do nieuzasadnionego ich zabijania to zamach na to, co w polskiej przyrodzie najcenniejsze! Tę decyzję można jeszcze cofnąć! Tego chcą Polacy! Dość rzezi w polskich lasach dla zabawy i wątpliwej satysfakcja, za to ze szkodą dla nas wszyskich, dla naszego dziedzictwa! Panie Prezesie, panie Premierze to tylko i aż jeden podpis! Czas tych zwierząt jest policzony. Zatrzymajcie ten zegar śmierci!
Petycja do podpisania na stronach – napisała Kinga Rusin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia w Polsce! Staranował samochodem ludzi
  2. Cielecka sypiała z reżyserami dla ról! „Ty dz*wko!”
  3. „Dzisiaj podjąłbym taką samą decyzję”. Prokurator oskarżający Tomasza Komendę o jego skazaniu

Czy lubisz Kingę Rusin?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Znani Polacy, którzy przegrali walkę z rakiem [ZDJĘCIA]

Zakład, że nie poznajesz chłopca na zdjęciu? Polscy politycy w dzieciństwie [ZOBACZ!]

źródło: Instagram.com/kingarusin

Zobacz również