Malwina Kossela - 31 Marca 2018

"Rudy i mściwy". Wiadomości TVP o Tusku przeszły same siebie

Wiadomości TVP przechodzą same siebie od dłuższego czasu, ale tym razem spektakularnie przesadziły. "Rudy i mściwy" takie słowa o polskim polityku Donaldzie Tusku w państwowej telewizji to po prostu skandal.

Donald Tusk wielokrotnie krytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości. Były premier Polski jest uznawany przez PiS za wroga i absolutnie nikt z tej partii się z tym nie kryje. Teraz jednak Wiadomości TVP, znane z tego, że działają tak jak chce tego partia rządząca, stanowczo przesadziły. - Sprawa mojego wiceministra Jacka Kapicy jest o wiele poważniejsza, niż domysły PiS i próba uderzenia we mnie. Ważne, żeby istotę tego problemu dobrze określić. Używa się telewizji rządowej, policji i prokuratury, wybierając człowieka, który zachowuje się bez zarzuty. Robi się z niego ofiarę dla korzyści politycznej. To druzgocące dla państwa prawa – podkreślał Szef Rady Europejskiej w wywiadzie dla TVN24.

Wiadomości TVP o Tusku

Ta wypowiedź nie przypadła do gustu TVP. Została wykorzystana jako znakomity pretekst do wbicia przedświątecznej szpilki Donaldowi Tuskowi. W piątkowym, głównym wydaniu serwisu informacyjnego o 19:30 wytknięto byłemu premierowi, że wspiera podejrzanego ws. "grabieży 21 mld zł". Do tego Tuskowi wytknięto także bagatelizowanie afery hazardowej, aferę taśmową, ataki na dziennikarzy oraz uderzenie w Mariusza Kamińskiego. Co więcej w materiale zmontowano również wypowiedź Tuska z 1987 roku, gdy był po prostu historykiem i mówił: "Polskość to nienormalność", co sklejono z kolejnym wystąpieniem, w którym mówi: "No co tu więcej dodać". Jakby tego było mało, wyciągnięto również stare nagranie sprzed wielu lat, rozmowę Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza, którzy niewybrednie wypowiadali się o Donaldzie Tusku, mówiąc np.: "Jest wyjątkowo mściwy. Jest rudy i mściwy. Kanalia nawet bym powiedział". Taki paszkwil na swoją antenę wypuściło TVP, trzeba przyznać - nie przebierają w środkach.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Poznań: Szaleniec chce wysadzić blok, wziął zakładników
  3. OFICJALNIE: Duda wyklęty przez PiS, padła ostra deklaracja
  4. Skandal ujawniony! PiS przyłapany na kłamstwie
morawieckiZakład, że nie poznajesz chłopca na zdjęciu? Polscy politycy w dzieciństwie [ZOBACZ!]Czytaj dalej
Biedny jak Gowin? Internauci bezlitośnie wyśmiewają ministra [MEMY]Biedny jak Gowin? Internauci bezlitośnie wyśmiewają ministra [MEMY]Czytaj dalej
Źródło: natemat.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News