Biskupi nie zgodzili się na spotkania z prezesem Ruchu Narodowego. Doszło do protestu

Biskupi nie zgodzili się na spotkania z prezesem Ruchu Narodowego. Doszło do protestu Źródło: Źródło: Screenshot z youtube.com/TelewizjaTRWAM (zdjęcie poglądowe)

Ruch Narodowy znany jest jako organizacja bardzo kontrowersyjna. Biskupi nie chcieli zgodzić się na spotkanie z jej prezesem, co wywołało spore kontrowersje. Doszło do wielkiego protestu.

Ruch Narodowy budzi wielkie kontrowersje za sprawą swoich uczestników. Ich zachowania nie są zrozumiałe dla dużej części społeczeństwa, a jego najbardziej znani członkowie wywołują wiele skandali. Sam prezes organizacji jest postacią, wobec której trudno jest przejść obojętnie. Podobnie uważają biskupi, którzy zablokowali jego spotkania. 

Robert Winnicki znalazł się w kłopotliwej sytuacji. Prezes organizacji Ruch Narodowy planował serię spotkań, jednak w związku z decyzją duchownych prawdopodobnie będzie musiał je odwołać. Teraz wszystko stanęło pod znakiem zapytania i nie wiadomo, kiedy pojawi się nowe rozwiązanie. Obecnie poseł musi szybko szukać rozwiązania.

Prezes Ruchu Narodowego miał spotkać się z Polonią w USA. Protest biskupów zablokował spotkanie

Prezes znanej organizacji przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie miał spotkać się z miejscową Polonią. Do spotkania miało dojść w jednym z kościołów na Brooklynie, jednak teraz wiemy już, że na pewno tak się nie stanie. Wszystko przez protest biskupów, na czele którego stanął Nicholas DiMarzio, najwyższy rangą urzędnik kościelny Brooklynu.

- Bez względu na opcję polityczną jest to skandal! Robert Winnicki to polski parlamentarzysta, nie pozwólmy na antypolonizm - mówi Arkadiusz Cimoch, przewodniczący Koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Mężczyzna miał zorganizować spotkanie z posłem w Chicago, jednak tam również spotkały go podobne problemy.

Ruch Narodowy spotkał się z problemami

Arkadiusz Cimoch wspomniał także o poprzednich spotkaniach z posłem, które bardzo interesowały miejscową Polonię. Jak sam przyznaje, na miejscu miało pojawić się nawet kilkaset osób, które było bardzo zainteresowane spotkaniami z przedstawicielem polskiego parlamentu.

-  Goście najczęściej pytali o roszczenia żydowskie, ustawę antyaborcyjną, politykę zagraniczną, plany Ruchu Narodowego i Konfederacji. Oba spotkania trwały około 3,5 godziny - twierdzi Cimoch.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wygląda więc na to, że polski parlamentarzysta ma bardzo poważny problem, z którym musi sobie poradzić. Nie wiadomo jednak, czy uda mu się tego dokonać w krótkim czasie, jaki pozostał do spotkania. Z pewnością taka decyzja przedstawicieli Kościoła jest dla posła bardzo poważnym ciosem wizerunkowym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha zdębiała, gdy zobaczyła tę wiadomość. Mężczyzna zaoferował jej MAJĄTEK za 3h igraszek. Nie uwierzycie, co zrobiła!
  2. Zdębiejecie, jak zobaczycie PAŁAC, w którym mieszka Danuta Holecka! Takich luksusów nie ma nawet Marta Kaczyńska!
  3. Burza wokół Mai Sablewskiej. Wściekli internauci: "ŻENADA, DNO, PRZESADA"
  4. 8-letni wnuk Kory udzielił pierwszego w swoim życiu wywiadu o babci. Jest do niej tak podobny, że aż nie możemy uwierzyć (Zdjęcia)
  5. Przez 4 lata myślał, że wychowuje swoje dziecko. Wiemy, co dzieje się teraz z pierwszym mężem Marty Kaczyńskiej
  6. Z ostatniej chwili: Policja informuje, kim jest mężczyzna aresztowany za zamordowanie 10-latki. Mają twarde dowody na jego winę

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News