W polskich szkołach średnich przeprowadzono badanie, aby poznać nastroje polityczne uczniów. Wyniki mogą być zaskakujące. Wśród idoli młodzieży pierwsze miejsca zajmują Mariusz Max Kolonko i Zbigniew Stonoga. 

Badanie przeprowadzono w 16 szkołach ponadgimnazjalnych, liceach, technikach i zawodówkach. Z uczniami odbyto najpierw dyskusje, a potem debatę oxfordzką. Podjęto różnorakie tematy, gdyż prowadzący, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar chciał uzyskać jak najwięcej informacji.

Raport z badania sporządzili dr Łukasz Jurczuszyn z Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Andrzej Stefański z biura Rzecznika. Wnioski, jakie się w nim pojawiają, są bardzo ciekawe. Wynika z nich, że polska młodzież nie przepada za obcokrajowcami (wyjątek stanowią Ukraińcy), w szczególności muzułmanami.

– Nasi rozmówcy argumentują swoją niechęć do przyjmowania uchodźców czy imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, głównie podając przykład wydarzeń z Kolonii. Dodatkowo w argumentacji pojawia się jeszcze negatywny i mityczny obraz francuskich przedmieść, gdzie „rządzi prawo szariatu” i gdzie „są zamieszki prowokowane przez Arabów/muzułmanów” – piszą w raporcie.

W każdej też szkole znalazł się ktoś, kto uważałby homoseksualizm za chorobę. Okazało się także, iż młodzi ludzie wiedzę o świecie czerpią w większości z internetu, głównie serwisu YouTube. Wśród ulubionych źródeł informacji przodują Zbigniew Stonoga i Mariusz Max Kolonko.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]

Zobacz również