Podczas jednego z ostatnich spotkań z wyborcami, wyraźnie poirytowany zachowaniem swoich zwolenników, prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wziął w obronę wspierającego kandydata republikanów Donalda Trumpa.

Na jedno ze spotkań Baracka Obamy z ze swoimi zwolennikami, w tłumie pojawił się wyborca Donalda Trumpa. Mężczyzna demonstracyjnie wymachiwał transparentem i skandował hasła wspierające kandydata republikanów.

Jak można było się spodziewać, takie zachowanie oburzyło zwolenników Obamy, którzy zaczęli niemal natychmiast buczeć na starszego mężczyznę.

To z kolei nie spodobało się samemu prezydentowi USA, który – pomimo początkowych problemów z zapanowaniem nad tłumem – ostro zganił swoich zwolenników.

 – Hej! Przestańcie! Przestańcie! Usiądźcie i bądźcie cicho! – krzyczał do tłumu prezydent Obama.

Gdy wreszcie udało mu się zapanować nad tłumem, wyjaśnił dlaczego takie zachowanie według niego jest karygodne.

 – Posłuchajcie! Mówię poważnie! Macie starszego mężczyznę, który wspiera swojego kandydata. Oni nic złego nie zrobił! Nie musicie się go obawiać. Po pierwsze – żyjemy w kraju, w którym panuje wolność wypowiedzi. Po drugie – wygląda jakby służył w armii i jest weteranem więc powinniśmy go szanować. Po trzecie ten pan jest starszy a wiemy, że starszym należy się szacunek. I po czwarte – nie buczcie na innych! – powiedział do swoich zwolenników Barack Obama.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: time

...

Zobacz również