Ksiądz Lemański w bardzo odważny sposób zareagował na słowa znanego jezuity księdza Dariusza Kowalczyka. Kilka dni temu zdecydował się skomentować zdjęcie internautki, która skrytykowała Jarosława Kaczyńskiego. Teraz odezwał się w obronie swojej i Adama Michnika.

Ksiądz Lemański odparł zarzuty, skierowane wobec niego ze strony Dariusza Kowalczyka. Gazeta Wyborcza w odważnej tezie zauważyła, że winę za szerzące się informacje o pedofilii w Kościele ponosi… Jan Paweł II. Konflikt między duchownymi toczy się w mediach społecznościowych.

Mocne słowa duchownego w Internecie. Czy ksiądz Lemański przekracza granicę?

Artykuł Gazety Wyborczej ksiądz Dariusz Kowalski – jezuita i publicysta skomentował na swoim profilu na Facebooku.

– Mamy nowy etap. Do niedawna rodzime lewactwo ubolewało, że KK ma twarz Rydzyka, a powinien mieć twarz JPII. Ale teraz wraz z wejściem „Kleru” do kin lewactwo ogłosiło, że winnym pedofilii w KK jest JPII. Czyją w tej sytuacji twarz powinien mieć KK? Pieronka? Lemańskiego? Wiem! Michnika! – napisał duchowny.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Ksiądz Wojciech Lemański, który często wypowiada się w mediach o aktualnych wydarzeniach zarówno w Kościele, jak i na scenie politycznej, odpowiedział jezuicie.

– Ulało się jezuicie, co to się uważa za bardziej katolickiego od papieża Franciszka, co ślepy jest na bezduszność Polaków wobec uchodźców, co głuchy jest na bluzgi prezesa, kłamstwa premiera i nocne tweety prezydenta. Mam nadzieje, że twarz tego przedstawiciela polskiego kleru nikomu się dobrze nie kojarzy. Szukam jego zdrowej chrześcijańskiej reakcji po Tylawie, po Tarchominie, po Dominikanie, po Poznaniu, po Bochni, po Gdańsku… nie znajduję. On broni KK przed lewactwem. Dla niego duchowni z „Kleru” to koledzy po fachu, takich się nie rusza. A od bp. Pieronka i red. Michnika odwal się klecho, bo im do pięt nie dorastasz – mocno zareagował Lemański.

Ksiądz Lemański znów w mediach

Gdy w 2014 roku arcybiskup Hoser nałożył na duchownego suspensę, wydawało się, że ten zrezygnuje ze swoich manifestów politycznych. Od decyzji się odwołał, jednak jego apelacja została odrzucona.

Później, ksiądz Lemański brał udział w demonstracjach KOD-u. W lipcu tego roku, suspensa została czasowo odwołana, a on został przeniesiony do kurii łódzkiej.

Kilka dni temu opublikował komentarz pod zdjęciem jednej z internautek, która uwieczniła moment, gdy stała pod znakiem drogowym. Tam, nazwy dwóch miast ułożyły dwuznaczną wiadomość: „Jarosław Przemyśl”. Ten manifest skomentował właśnie kontrowersyjny duchowny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie! Te słowa go pogrążą

– Zbyt wiele pani wymaga. Ten nie myśli, tylko knuje. Poczucie winy zmieszało się w nim z poczuciem dziejowej misji. A ponieważ skorupa mizerna, rozsypie się niebawem i wszyscy odetchniemy z ulgą. Tylko potem – co będzie z Polską? – napisał ksiądz Lemański.

Nie wiadomo jednak, jak potoczą się dalsze dyskusje między duchownymi i czy zareaguje sam Adam Michnik. Jedno jest pewne, „Kler” Wojciecha Smarzowskiego wywołał prawdziwą burzę w mediach i w opinii publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ksiądz ekspert TVP oszalał? „Film Kler dziełem kolumny SZATANA!”
  2. Kurski wystraszył się krytyki! Odpowiada za ocenzurowanie „Kleru” w TVP
  3. TVP pożałuje cenzurowania „Kleru”. Do gry wchodzi Adam Bodnar

Polscy księża, którzy dopuścili się okropnych rzeczy [ZDJĘCIA]

Zobacz również

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl