Dotychczasowy rzecznik prasowy Twojego Ruchu, Andrzej Rozenek, poinformował na twitterze o swojej rezygnacji ze wszystkich zajmowanych przez niego funkcji w partii.

Decyzja ma mieć związek z doniesieniami RMF FM, które informowało o nieprawidłowościach w opłacaniu przez klub Palikota składek ZUS. Partia miała zaniżać składki a w niektórych przypadkach nawet w ogóle nie rozliczać zatrudnionych w klubie parlamentarnym.

Jak poinformował z kolei dziennikarz Radia Zet, Mariusz Gierszewski, swoje członkostwo mieli także zawiesić dwoje innych posłów partii Janusza Palikota – Marek Poznański oraz Łukasz Krupa. Jeśli doniesienia stacji się potwierdzą klub parlamentarny Twojego Ruchu przestanie mieć wymaganą liczbę 15 posłów i przestanie istnieć.

Portal 300polityka pisze natomiast o rozmowach Marka Poznańskiego i Łukasza Krupy z klubem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, o których na łamach portalu informował miesiąc temu Grzegorz Napieralski.

Nowym rzecznikiem klubu ma być Michał Kabaciński.

źródło: radio zet/wyborcza/300polityka

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.