W niedzielę rano fani jednego z najpopularniejszych i najstarszych kanałów na polskim YouTube „pyta.pl” dowiedzieli się o rozpadzie grupy. Relacje co do powodów konfliktu są jednak sprzeczne ze sobą.

Na oficjalnym profilu pyty.pl zostało dzisiaj opublikowane pożegnanie jednego z założycieli kanału, Mikołaja Jaoka Janusza.

 – Po jakichś dziesięciu latach współtworzenia grupy twórczej pyta.pl, zostałem z niej wyrzucony. Zablokowano mi wszelkie kody dostępu do facebooka, youtube, bo ośmieliłem się skrytykować politykę jego wysokości Grzegorza, który okazuje się teraz, że rządzi tą grupą – mówi Jaok.

Janusz zarzuca pozostałym członkom pyty.pl karygodne traktowanie alkoholików, których wykorzystują do swoich filmów i szydzą z nich. Według Jaoka żadnym wytłumaczeniem czy usprawiedliwieniem nie jest też to, że po wszystkim dają im w ramach zapłaty alkohol i papierosy.

https://www.youtube.com/watch?v=K1fjWYip67E

Po kilku godzinach od publikacji Jaoka, swoją odpowiedź opublikowali pozostali członkowie grupy tj. Piotr „Koza” Kozerski i Grzegorz Zacharjasiewicz. Podczas ponad 40 minutowego nagrania pytowcy odnoszą się do wszystkich zarzutów stawianych zarówno przez Jaoka jak i Rafała Grada, który kilka lat temu również opuścił pytę.pl

https://www.youtube.com/watch?v=9sxIHFFRKG0

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.