7 kwietnia wszyscy będą patrzeć w niebo. Jedyna taka noc w roku

7 kwietnia wszyscy będą patrzeć w niebo. Jedyna taka noc w roku Źródło: Pixabay.com Free-Photos

Nocne niebo nie raz potrafiło nas zauroczyć swoim pięknem. Mieniące się na nim gwiazdy zachwycają urokiem i potrafią przynieść ukojenie zmęczonemu umysłowi. Już jutro możemy podziwiać różowy Księżyc. Czym charakteryzuje się to niesamowite zjawisko?

Pogoda z ostatnich dni sprawia, że noce również robią się niezwykle urokliwe. Niedługo dzięki różowemu Księżycowi  będą one jeszcze piękniejsze. To jedyna okazja w roku kiedy można go zobaczyć. Już jutro możemy starać się go wypatrzeć z okien naszych domów.

Nocne niebo wzbogacone o różowy Księżyc

Nie da się ukryć, że różowy Księżyc to rzadkie zjawisko. W związku z tym warto je zaobserwować. Tym bardziej, że nasz naturalny satelita będzie wówczas prezentował się niezwykle urokliwie. W ostatnich dniach nocne niebo potrafiło wywołać niemały zachwyt. Mieniące się gwiazdy wydostały się spoza zasłony chmur. Teraz towarzystwa dotrzyma im Księżyc w jednej ze swoich najpiękniejszych kreacji.

Już jutro naszym oczom ukaże się różowy Księżyc. Faza, w której wtedy będzie cechuje się tym, że znajdzie się on bliżej Ziemi niż zazwyczaj. Słońce znajdzie się w tym czasie po przeciwstawnej stronie naszego globu. W związku z tym naturalny satelita zachwyci nas swoją pełnią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy możemy rozpocząć swoje obserwacje?

Różowy Księżyc będzie widoczny już podczas jutrzejszego zachodu słońca. Trwająca aktualnie pandemia może nam co prawda utrudnić obserwacje. Jednak pełnię możemy obserwować ze swojego mieszkania. Okna i balkony z pewnością pozwolą nam cieszyć się tym niezwykłym widokiem. Czego możemy się spodziewać?

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda w sesji na żywo dostał pytanie o likwidację 500 plus. Słowa, które padły, rozwścieczą wielu Polaków

2. Kiedy wrócimy do pracy? Biolog podał dwie możliwe daty

Zjawisko przyczyni się do tego, że nasz Księżyc będzie świecił najjaśniejszym światłem w tym roku. Będzie też większy niż zazwyczaj. Swoją maksymalną jasność wynikającą z pełni osiągnie dopiero o 4:35 w nocy. Jednak różowy Księżyc można zacząć obserwować znacznie wcześniej. Cudowny widok zachodu słońca przemieniającego się w niezwykłe nocne niebo, może umilić nam czas spędzany w domowym zaciszu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące dane GIS. Kto w Polsce najczęściej choruje na COVID-19?
  2. Robert Lewanowski szpanuje nowym samochodem. Luksus, o którym może śnić każdy (FOTO)
  3. Zabił żonę przez kwarantannę. Nie wytrzymał z nią nawet tygodnia pod jednym dachem
  4. Od kwietnia pracownicy mogą stracić nawet połowę pensji. Chodzi o duże pieniądze, wszystko zgodnie z prawem
  5. 3 znaki zodiaku nigdy nie będą dobrymi małżonkami. Nikt długo nie wytrzymuje, rozwód jest niemal pewny
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

Źródło: Papilot

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News