Zainspirowany dyskusją pod filmikiem z Piotrem z Poznania (czarnoskórym zwolennikiem KNP) postanowiłem sporządzić rozmówki ułatwiające dyskusje z korwinistami. Ponieważ – w ślad za Krulem mówiącym w kółko jedno i to samo (Hitler, homosie, banda czworga, UE, tfu) – używają oni oklepanych argumentów, łatwo zebrać w jednym miejscu ich odpowiedzi (coś na wzór Frequently Asked Questions.)

Jeżeli jesteś przeciwnikiem Krula i przytoczysz rozmówcy (zwolennikowi) jakiś kompromitujący Korwina cytat, będzie się Twój rozmówca bronił następująco:

  1. Tego Korwin nie powiedział.
  2. Nawet jeżeli Korwin tak powiedział, to jest to wyrwane z kontekstu.
  3. Nawet jeżeli nie jest to wyrwane z kontekstu, to Korwin mówi też wiele mądrych rzeczy.
  4. Nawet jeżeli nie mówi wielu mądrych rzeczy, to w KNP prócz Korwina są też merytoryczni ludzie jak Wilk czy Dziambor.

To by było na tyle, jeżeli chodzi o podstawowe rozmówki korwinistyczne. Szczególnie przydatne jeżeli rozmawiasz ze zwolennikiem KNP należącym do którejś z następujących grup: kobiety, homoseksualiści, czarnoskórzy, Żydzi, niepełnosprawni (wyliczenie ma charakter przykładowy i niewyczerpujący). Tacy, gdy wykażesz im, że Krul nimi gardzi, potrafią szczególnie płynnie przejść do innych aspektów korwinizmu-mikkizmu (wiadomo, kiedy Krul pluje im w twarz, muszą udawać, że pada deszcz.)

PS. Ilustrację do artykułu, będącą screenem ze wspomnianego na wstępie filmiku z Piotrem z Poznania, pozwoliłem sobie przekleić z facebookowego fanpage’a https://www.facebook.com/korwinizmy2.0.

Zobacz również

Mariusz Braszkiewicz (ur. 23 XII 1992 r.) – student prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Człowiek raczej lewicy, kociarz, piwosz, miłośnik kina polskiego.

Poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży XVI kadencji (2010 r.) W latach 2009-2013 członek Federacji Młodych Socjaldemokratów. Obecnie bezpartyjny.

Jako jedyny włocławianin wyróżniony wpisem na neonazistowskiej stronie Redwatch.