Jak powszechnie wiadomo, szczyt G20 miał być jednym z najważniejszych politycznych wydarzeń tego roku, na którym planowano spotkania najbardziej wpływowych przywódców. Większość rozmów, do których dochodzi w Hamburgu, nie należy do najłatwiejszych. Taka też była zapewne prywatna wymiana opinii między Władimirem Putinem oraz Angelą Merkel, której mina była w tym czasie okazała się bardzo wymowna.

Znudzenie oraz zniecierpliwienie – to pokazywała twarz niemieckiej kanclerz podczas rozmowy z rosyjskim prezydentem, uwieczniona na krótkim nagraniu. Nie wiadomo, o czym mówił wtedy Putin. Reakcja polityk była jednak zdecydowanie jednoznaczna.

– Nie będę ukrywać, że dyskusje są bardzo trudne. Przewiduję, że zanim komunikat końcowy w zakresie dotyczącym handlu będzie gotowy, nasi szerpowie – główni negocjatorzy, będą musieli w nocy jeszcze mocno popracować – powiedziała po zakończonym dniu rozmów Angela Merkel, czym tylko utwierdziła internautów we wcześniejszych domysłach. Nagranie, chociaż bardzo krótkie, szybko stało się popularne przez swą wymowność. Przyznać trzeba, że jego opublikowanie nie poprawi zdecydowanie wizerunku Angeli Merkel jako dyplomaty z pokerową twarzą.

...

Zobacz również