Wiemy już, że prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki zostanie Hilary Clinton lub Donald Trump. Obydwoje mają swoich zagorzałych zwolenników jak i kipiących nienawiścią wrogów, a wyścig o fotel prezydencki jest niesamowicie emocjonujący i pełen kontrowersji.

Donad Trump dzięki swoim kontrowersyjnym wypowiedziom zyskał bardzo liczne grono krytyków. Są wśród nich internauci, którzy szkalują go za pomocą memów czy komentarzy na facebooku ale i ludzie znacznie bardziej wpływowi. Co gorsza – przynajmniej dla Trumpa – niektórzy z nich to republikanie.

Choć Donald Trump jest już oficjalnie kandydatem Partii Republikańskiej, nie wszyscy członkowie tej partii udzielają mu poparcia. Nie zrobił tego między innymi Ted Cruz, który na republikańskiej konferencji nie udzielił Trumpowi oficjalnego poparcia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Cruz ostro o Trumpie: Obrażał moją żonę, nie będę przybiegać jak służalczy piesek

Podobne, a nawet jeszcze ostrzejsze stanowisko zajmuje Meg Whitman, szefowa przedsiębiorstwa Hewlett Packard Enterprise (HPE) i była kandydatka Republikanów na gubernatora Kalifornii. Nie tylko nie poparła Trumpa, ale i oficjalnie przyznała się, że zagłosuje na Hilary Clinton.

– Zagłosuję na Hillary, porozmawiam z moimi republikańskimi przyjaciółmi, żeby jej pomogli, przekażę pieniądze na jej kampanię i postaram się zebrać dla niej pieniądze – mówiła.

– Historia pokazała, że gdy demagodzy dochodzą do władzy lub się do niej zbliżają, rzadko kończy się to dobrze – uzasadnia swoją decyzję, która wzbudziła oburzenie wśród republikanów.

źródło: rp

...

Zobacz również