Wewnętrzny konflikt w Ministerstwie Obrony Narodowej, który rozpoczął się po tym jak Mariusz Błaszczak zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa resortu, nie jest tajemnicą. Nikt nie spodziewał się jednak, że politycy związani z PiS wciąż żywią do siebie tak ogromną urazę, którą coraz odważniej pokazują.

Na koncie na Twitterze MON ukazał się krótki film, który ma podsumować 19 lat Polski w strukturach NATO. Rząd PiS bardzo chętnie chwali się swą mocną pozycją w organizacji, co po części jest także oczywiście wizerunkową promocją.

Rząd PiS w kryzysie?

Jak podkreślają media, w klipie nie zobaczyliśmy najważniejszych z perspektywy obecności w NATO polskich polityków – Bronisława Geremka, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Jerzego Buzka. Co ciekawe, PiS pokazało jednak sylwetki Andrzeja Dudy oraz Mariusza Błaszczaka.

Wielu wyborców zdziwiło się także, że ani przez chwilę w filmie nie pojawił się Antoni Macierewicz. Pozostawał przecież ministrem obrony narodowej w rządzie Beaty Szydło od 2015 roku, a PiS bardzo mocno go promowało.

Atak na Macierewicza

Internauci domyślają się więc, że scenariusz filmu miał obniżyć wartość pracy byłego ministra w oczach wyborców. Pomysł ten przypisują głównie Błaszczakowi, który do tej pory pozostaje w konflikcie z poprzednikiem, czego najlepszym dowodem była otwarta wojna o główną siedzibę MON. Wszystko jednak wskazuje na to, że sytuacja w resorcie wciąż się pogarsza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cały świat zaniemówił! Trump ujawnił, dlaczego zwolnił Tillersona
  2. Posłowie PO CICHU dali sobie ogromne podwyżki
  3. Szokujący efekt 500+. Sądy załamują ręce

Czy uważasz, że Błaszczak próbuje się mścić na Macierewiczu?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Macierewicz i 15 milionów - MEMY po aferze w MON


Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!

Zobacz również