Gorące nastroje wzmagają się w formacji Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się, że w partii wyłoniły się dwa obozy, a każdy z nich jest przekonany, że jego polityka jest lepsza, nawet od tej, którą prowadzi lider PiS. Niektórzy z posłów partii są zaniepokojeni, gdy widząc rozłam, przypominają sobie o tragicznej porażce z 2007 roku.

W partii spierać mają się dwa środowiska, a walka toczy się o to, jak ustosunkować się do wet prezydenta Andrzeja Dudy. Jedną z walczących stron są tzw. zakonnicy, którzy pod wodzą Antoniego Macierewicza chcą wprowadzić w partii rygor. Ich zdaniem Duda powinien wiedzieć, gdzie jest jego miejsce, a za weta należy mu się kara.

Z drugiej strony znajdują się tzw. siłownicy, czyli frakcja pod wodzą triumwiratu wicepremierów – Gowina, Morawieckiego i Glińskiego. Ci są przekonani, że sprzeciw Dudy to nowe otwarcie w polityce, którego nie powinno się zwalczać, a wykorzystać do uspokojenia nastrojów społecznych i kompromisu. Politycy ci dążą też do wymiany złych ministrów. Są także przeciwko agresywnej polityce, którą dotąd stosował Jarosław Kaczyński.

Frakcja siłowników chce wyrzucenia z rządu Jana Szyszko, który jest mocno wspierany przez Radio Maryja. Jak twierdzą członkowie tego skrzydła, minister środowiska jak dotąd przyczynił się do największej liczby kompromitacji PiS. Siłownicy są także za ograniczeniem wpływów toruńskiego redemptorysty, ojca Rydzyka, w partii.

Taki podział ma poważnie denerować Jarosława Kaczyńskiego, który obawia się, że podział to wstęp do końca rządów jego formacji. Lider PiS będzie musiał w końcu opowiedzieć się po jednej ze stron i uspokoić atmosferę, by zapobiec rozsadzeniu partii na dwa pomniejsze organizmy.

źródło: msn.com

...

Zobacz również

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"