Rozgrzany olej zdzierał skórę z twarzy 2-latka. Jego oczy niemal wypłynęły

Rozgrzany olej zdzierał skórę z twarzy 2-latka. Jego oczy niemal wypłynęły

Eksperymenty kulinarne powinny odbywać się z dala od małych dzieci. Bardzo boleśnie przekonali się o tym rodzice 2-letniego chłopca, który niemal stracił wzrok przez poparzenie rozgrzanym olejem!

Historia wydaje się bardzo prozaiczna i mogłaby przytrafić się każdemu z nas. Na skutek nieszczęśliwego splotu wydarzeń chłopiec został oblany gorącym olejem, co skutkowało rozległymi poparzeniami 2. i 3. stopnia w okolicach twarzy. Dziecko mogło stracić wzrok!

Dzień jak co dzień

Dla matki małego Teddy'ego Mittchella mieszkającego w Anglii było to zwykłe popołudnie. Jej mąż bawił się z ich córkami w salonie, a ona przygotowywała obiad w kuchni. W pewnym momencie rozgrzany olej na patelni zaczął się palić, a ona przerażona spanikowała. - Zawołałam męża, by zrobił coś z płonącym olejem. Martin chwycił patelnię, wsadził ją do zlewu i odkręcił zimną wodę. To tylko pogorszyło sprawę. Olej na patelni wybuchnął. Martin pobiegł więc z patelnią do ogrodu - wspomina Jerry, matka chłopca. ZOBACZ TAKŻE: Skandal w polskim szpitalu. Oto, co podają chorym dzieciom

Koszmar małego dziecka

Nieszczęśliwy splot wydarzeń spowodował, że kiedy ojciec biegł do ogrodu z palącą się patelnią, na przeciw wybiegł mu 2-letni chłopiec. Niefortunnie ojciec potknął się o dziecko i tym samym wylał na nie gorący olej! Mały Teddy został wówczas mocno poparzony na twarzy i rączkach. Były one tak silne, że podejrzewano utratę wzroku u malucha. - Nie miałam czasu, by zareagować. Olej wylał się z patelni, dotkliwie parząc twarz i rączki Teddy'ego. Widziałam skórę odchodzącą mu płatami i krzyczałam w przerażeniu. Następne minuty ciągnęły się w nieskończoność - komentuje matka 2-latka.

Szczęśliwe zakończenie

W dzień po tragedii twarz małego chłopca bardzo się zmieniła. Nie tylko była mocno zaczerwieniona, ale także spuchnięta. Dopiero po kilku dniach udało się lekarzom ustalić, czy Teddy będzie miał jeszcze szansę zobaczyć swoich rodziców. ZOBACZ TAKŻE: Ścigają truciciela dzieci! Zainfekował jedzenie w marketach Na szczęście maluch nie stracił wzroku i już po kilku dniach mógł wrócić do domu. Niestety był tak poparzony, że bał się patrzeć na swoje odbicie w lustrze. - Bałam się, że przez blizny będzie wyśmiewany w szkole - wspomina Jerry. Chłopiec miał wiele szczęścia, bo nie tylko nie stracił wzroku, ale także większość skóry na jego twarzy została przeszczepiona. Efekty są bardzo zadowalające i po kilku miesiącach leczenia chłopiec praktycznie nie ma śladów poparzeń. W sytuacjach, kiedy na patelni pojawia się ogień warto pamiętać, żeby nigdy nie gasić go wodą. W takiej sytuacji należy odciąć dopływ tlenu najlepiej nakładając pokrywkę na patelnię. Zobacz, jak 2-latek wygląda po operacjach! Źródło: fakt.pl fot. facebook fot. facebook
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News