W czwartkowym wydaniu programu „Tak czy Nie” poświęconemu przejazdowi „Nocnych Wilków Putina” przez Polskę i związaną z tym „wojną propagandową” poseł Andrzej Rozenek oświadczył, że polski wywiad ma wiarygodne dowody na temat działającego w Polsce specjalnego oddziału rosyjskiej armii zajmującego się „sianiem putinowskiej propagandy” w polskim internecie.

– Mamy informacje – chyba nie ujawniam tutaj żadnej tajemnicy – że jest pewien polskojęzyczny oddział wojskowy, zatrudniony przez rosyjską armię, który działa w internecie żeby głosić propagandę putinowską – powiedział Rozenek.

Dopytywany przez prowadzącego program, Rozenek wyjaśnił, że chodzi o „część armii rosyjskiej, element wywiadowczy” złożony z rosyjskich żołnierzy perfekcyjnie posługujących się polskim językiem, których zadaniem jest sianie „proputinowskiej i wrogiej propagandy”.

Rozenek zaznaczył, że być może brzmi to śmiesznie ale polscy śledczy posiadają na to wiarygodne i bardzo poważne dowody.

Według Rozenka przejazd przez Polskę „Nocnych Wilków”, którzy otwarcie popierają politykę ekspansyjną Putina (m.in. czynnie uczestniczyli w zbrojnym zajęciu Krymu) jest prowokacją Kremla, który w takich prowokacjach chce znaleźć dowód na „polską rusofobię”.

Andrzej Rozenek przed dostaniem się do sejmu zajmował się dziennikarstwem, specjalizował się w tematyce wojskowości i bezpieczeństwa. W obecnej kadencji sejmu jest zastępcą przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej.

bh, źródło: Polsat News

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.