Jak poradzić sobie z krwawieniem? O tym musi dowiedzieć się każdy Polak

Jak poradzić sobie z krwawieniem? O tym musi dowiedzieć się każdy Polak Źródło:

Wakacje wszystkim kojarzą się z beztroską i odpoczynkiem, trzeba jednak pamiętać, że nawet na urlopie może się zdarzyć wypadek. Warto w takim wypadku zadbać o nasze bezpieczeństwo i przede wszystkim zdrowie. Dzisiejszy odcinek DDTVN był szczególnie ważny - pokazano bowiem coś, co powinien wiedzieć każdy.

Znajomość pierwszej pomocy jest bardzo ważna, niestety wiele osób to bagatelizuje uważając, że przecież nic złego mi się nie stanie. Jest to bardzo złe podejście, ponieważ do urazu może dojść w każdej chwili, nawet na plaży. Polskie kąpieliska często są zaśmiecone i bez problemu można na nich znaleźć chociażby rozbite butelki, które łatwo mogą rozciąć naszą nogę. W takim wypadku każdy Polak powinien wiedzieć co w takiej sytuacji robić.

DDTVN: co robić w wypadku rozciętej nogi i krwawienia

W programie zaprezentowano w profesjonalny sposób zabezpieczyć krwawiącą nogę na plaży. Wszystko tłumaczył ratownik medyczny dla którego obcowanie z takimi wypadkami jest chlebem powszednim. W bardzo prosty i oczywisty sposób przedstawił jak udzielić pierwszej pomocy podczas naszych wakacji. Pierwszą rzeczą jaka nam się przyda nie tyko w udzielaniu pierwszej pomocy jest butelka wody, którą powinni mieć wszyscy jeśli są wystawieni na wysokie temperatury. W pierwszym momencie należy jak najszybciej oczyścić ranę, ponieważ na plaży bez wątpienia będzie się w niej znajdowało mnóstwo piasku. Do tego przyda nam się właśnie butelka wody, absolutnie nie płuczemy jej w morzu lub jeziorze, gdyż woda, która się tam znajduje może być zanieczyszczona. Kiedy już oczyścimy skaleczenie, trzeba zobaczyć czy nie ma w nim jakiegoś ciała obcego. Jeżeli w ranie znajduje się np. kawałek szkła to absolutnie nie należy go wyciągać, w takiej sytuacji działa jak swego rodzaju korek ograniczający krwawienie. Następnie dezynfekujemy ranę specjalnym środkiem, potem należy je zaopatrzyć gażą, lub specjalnym opatrunkiem. Nie używamy do tego waty, która może wejść do rany prowadząc do jej zanieczyszczenia. Gdy już przyłożymy opatrunek to trzeba go jeszcze umocować, najprościej jest użyć siateczki opatrunkowej zwanej codofixem. Wystarczy ją uciąć na odpowiednią długość i założyć. W ten prosty sposób mamy już zabezpieczoną i oczyszczoną ranę. Pamiętajmy, że na wakacjach zawsze powinniśmy mieć przy sobie apteczkę, w której znajdziemy chociaż podstawowe produkty. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Smutek widzów Klanu. Ich ulubieniec miał zawał
  2. Jackowski ma przerażającą przepowiednię dla wszystkich Polaków. Chodzi o wojnę
  3. Nikt nie reaguje! W całej Polsce celowo krzywdzą nasze psy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News