Europosłanka alarmuje: Nie śpijcie! W nocy PiS wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej

Europosłanka alarmuje: Nie śpijcie! W nocy PiS wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej Źródło:

Róża Thun właśnie ostrzegła Polaków przed potencjalnym zagrożeniem pozycji Polski w Unii Europejskiej. Zdaniem deputowanej do Parlamentu Europejskiego rząd nie zapyta Polaków w referendum, jak chociażby miało to miejsce w Wielkiej Brytanii, czy chcą pozostać w Unii. Podobno ma się to odbyć w nocy, z pomocą tajnych decyzji. Czy polityk ma rację?

Róża Thun właśnie napisała na łamach Gazety Wyborczej felieton, w którym podaje, że Polexit może stać się faktem. Zdaniem europosłanki zapewnienia o ewentualnym referendum, w którym PiS zapyta Polaków o ich zdanie na temat członkowska w Unii Europejskiej są mitem. W mocnych słowach ostrzega Polaków, by nie "przespali" problemu.

Mocne słowa o przyszłości Polski. Co Róża Thun myśli o PiS-ie?

- Coraz mniej moich rozmówców wierzy w zapewnienia PiS-u, że rządzący bynajmniej nie zamierzają nas wyprowadzić z UE. Tylko że śpimy sobie spokojnie, bo przecież decydowaliśmy o członkostwie w referendum, więc i na temat wyjścia z Unii będą musieli zapytać o naszą wolę, a wtedy pokażemy im figę z makiem, czyli zagłosujemy: ZOSTAJEMY! REMAIN! - napisała Thun w felietonie. Zdaniem Thun może dojść do takiej sytuacji, kiedy rząd zdecyduje się opuścić Unię Europejską, uprzednio nie akceptując jej standardów i walcząc o interpretację słowa demokracja. Europarlamentarzystka zauważa także niepokój, jaki się pojawił u brukselskich posłów po licznych wymianach zdań z polskimi politykami. Wpis Thun natychmiast spotkał się z komentarzami w Internecie. Sympatycy polityk podkreślają, że w swoim felietonie dotknęła wielu istotnych spraw i że dzięki temu Polacy uświadomią sobie, że członkostwo w Unii Europejskiej jest i ważne, i potrzebne. - Nienawiść jest niczym w porównaniu z pogardą. Fracois Mauriac. Zgadzam się Panią... serdecznie pozdrawiam - czytamy w jednym z komentarzy. - Polacy obudzą się dopiero, kiedy na granicach będzie kontrola celna i paszportowa, a paszport nie będzie trzymany w domu, ale w sejfie MSWiA! Tylko, że wtedy będzie już za późno - pojawia się dalej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Politycy europejscy o Polsce

Debata polityczna, której poddawana jest Polska w Brukseli wciąż jest jednym z największych międzynarodowych tematów. Za sprawą manifestacji i strajków przeciwko władzy, Unia Europejska bacznie przygląda się decyzjom rodzimych polityków. Obecni tam polscy posłowie na bieżąco relacjonują zdania podzielonych obozów władzy. Róża Thun jest jedną z najpopularniejszych polityk w Europie. Ma na swoim koncie liczne publikacje, mówiące o tym, z jakimi współczesnymi problemami styka się cała Europa. W 2005 roku objęła stanowisko dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Była wielokrotnie nagradzana za swoją pracę. Jej ekspertem relacji Warszawy z Brukselą, a także autorytetem, który w mediach mówi o aktualnej polityce europejskiej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Unia Europejska zadecydowała! Koniec zmiany czasu w Polsce i innych krajach
  2. To jakieś szaleństwo! Rydzyk chce ZAWŁADNĄĆ Unią Europejską
  3. Duda na wojennej ścieżce z Brukselą. "To nasz koniec w Unii Europejskiej"
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News