rowery miejskie
.
Monika Majko - 3 Maja 2020

Wielu Polaków czekało na tę zmianę. Nikt o niej głośno nie mówi, wchodzi w życie już 6 maja

Rowery miejskie stanowią dla wielu osób podstawę przemieszczania się po okolicy, jednak z powodu pandemii koronawirusa zablokowano możliwość korzystania z wypożyczalni. Rząd ogłosił wprowadzenie kolejnych etapów łagodzenia restrykcji związanych ze stanem epidemii w kraju, to dobre wieści dla wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach.

Rowery miejskie prawdopodobnie powrócą do funkcjonowania i to już niedługo. Polski rząd ogłosił kolejne etapy łagodzenia obostrzeń, wprowadzonych na terenie kraju w związku z pandemia koronawirusa. Plan zakłada przywrócenie działalności miejskich wypożyczalni rowerów, to bardzo dobre wieści dla miłośników dwóch kółek.

Rowery miejskie - rząd zapowiada, że od 6 maja wypożyczalnie wznowią funkcjonowanie

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku "w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii". To realizacja drugiego etapu łagodzenia restrykcji wprowadzonych uprzedni przez rząd Mateusza Morawieckiego w celu ograniczenia ekspansji koronawirusa na terenie naszego kraju.

WiadomościNiewyobrażalna tragedia, nie żyje 47 osób, 75 jest rannych. Dramatyczne wiadomości poruszyły wszystkich mieszkańców WenezueliCzytaj dalej

II Etap "odmrażania" gospodarki i łagodzenia obostrzeń wchodzi w życie od 4 maja i zakłada m.in. wznowione działalności hoteli oraz innych miejsc noclegowych, przywrócenie funkcjonowania wybranych lokali w galeriach handlowych i obiektów kulturalnych, tj. biblioteki, galerie sztuki czy muzea.

Nie tylko rowery miejskie wznowią działalność. Wraca możliwość korzystania z boisk oraz innych otwartych obiektów sportowych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiaku5 znaków zodiaku o niebywałej urodzie. Ciężko się im oprzeć, wszyscy tracą dla nich głowęCzytaj dalej

Powoli rząd łagodzi również obostrzenia dotyczące uprawiania sportów. Choć siłownie i baseny wciąż pozostają zamknięte, od 4 maja powraca możliwość korzystanie z boisk i innych otwartych obiektów sportowych. Osoby tam przebywające będą zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa, jednak powinny zachowywać podstawowe środki bezpieczeństwa. Ograniczona zostaje również liczba osób, które mogą przebywać na danym terenie.

Dzisiaj grzeje:

1. Nikt się nie mógł spodziewać. TVN pokazał, jak operowali Pawła Królikowskiego, porażające sceny

2. Komunikat Ministerstwa Zdrowia o kolejnym etapie znoszenia ograniczeń. Jest ważna uwaga

Nowe rozporządzenie rządu ucieszy również zwolenników przemieszczania się po mieście za pomocą dwóch kółek. Od 6 maja przywrócona zostanie działalność wypożyczalni miejskich rowerów. To pozwoli również na zredukowanie ilości osób korzystających z komunikacji miejskiej, którzy zostali zmuszeni do wyboru tego środka transportu z powodu wstrzymania funkcjonowania rowerów miejskich.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagła śmierć nastolatki. Odeszła 15-letnia Julia
  2. Druzgocące słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, mocne przesłanie
  3. Wykryto duże ognisko zakażeń w polskim mieście. Sanepid ostrzega, może być jeszcze gorzej
  4. Media obiegły kontrowersyjne słowa Benedykta XVI. Franciszek się wścieknie?
  5. Wyszło na jaw, dlaczego żona Hołowni nie chodzi do kościoła. Chodzi o jej wiarę
  6. Dziwili się po co jej paleta w ogródku. Zaniemówili widząc co w niej wyrosło

Krzysztof RutkowskiRutkowski ujawnia porażającą prawdę o poszukiwaniach Kacperka. Bardzo ostre słowa o policji i sądzieCzytaj dalej

źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News