Dziennikarze „Faktu” twierdzą, iż dotarli do najnowszej sensacji pochodzącej z obozu władzy, która wstrząśnie polską sceną polityczną. Według ich informatora będącego „ważnym politykiem PiS” partia grozi Andrzejowi Dudzie… wystawieniem w następnych wyborach obecnej premier Beaty Szydło.

Jak twierdzą publicyści „Faktu”, najważniejsi przedstawiciele ugrupowania rządzącego podchodzą z wielkim dystansem do wątpliwości prezydenta dotyczących ustaw ich pomysłu. Aby nie utrudniał realizacji planów Prawa i Sprawiedliwości, straszony jest podobno wymienieniem go w następnych wyborach przez dotychczasową premier.

– Bez naszego poparcia wyborów nie wygra, a jeżeli wydaje mu się, że bez tego pociągnie tłumy jak Emmanuel Macron we Francji, który zbudował zaplecze w rok, to się myli – powiedzieć miał tajemniczy informator dziennikarzom gazety. Nie wiadomo, ile dokładnie prawdy jest w jego słowach. Jeżeli jednak Jarosław Kaczyński realnie próbuje wpływać na Andrzeja Dudę w taki sposób, bez wątpienia wywoła to niemałą burzę w polskiej polityce oraz odbije się na wynikach kolejnych sondaży, w których PiS wciąż utrzymuje pozycję lidera.

...

Zobacz również