Rosyjskie MSZ mocno uderza w Polskie święto. Oskarżają o "antyrosyjskość"

Rosyjskie MSZ mocno uderza w Polskie święto. Oskarżają o "antyrosyjskość" Źródło: źródło: ctvnews.ca, kingofwallpapers.com

Rosjanie nieprzychylnie patrzą na to, co dzieje się ostatnio w Polsce. Kreml już nie mógł znieść akcji dekomunizacji polskich ulic i pomników, a teraz jest naprawdę wściekły przez "antyrosyjski wydźwięk" polskiego święta. Rosyjskie MSZ w ten sposób wypowiedziało się o dniu upamiętniającym żołnierzy wyklętych.

"Wybitnie antyrosyjski charakter" święta, a także włączenie się w obchody żołnierzy amerykańskich, którzy przybyli niedawno do Polski, rozjuszyło władze Rosji. Rzeczniczka tamtejszego MSZ, Maria Zacharowa, nie pozostawiła suchej nitki na Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zarzuciła, że żołnierze polskiego podziemia "strzelali w plecy wyzwolicielom z Armii Czerwonej".

 - Nie mogliśmy nie zwrócić uwagi na fakt, że amerykańscy żołnierze, którzy niedawno przybyli do Polski i krajów bałtyckich już mieli czas, by uczestniczyć w „akcji historycznej” o wybitnie antyrosyjskim charakterze. Członkowie polskiego podziemia antykomunistycznego strzelali w plecy żołnierzom Armii Czerwonej, wyzwalających ich kraj od nazizmu - krytykowała Zacharowa.

Rzeczniczka stwierdziła też, że fakt udziału w święcie żołnierzy amerykańskich podkopuje stosunki Moskwa - Waszyngton. Poleciła, by Amerykanie zajęli się swoim "moralnym wychowaniem", a nie "udziałem w wątpliwych akcjach".

 - Tego rodzaju wątpliwe akcje co najmniej rzucają cień na historię wspólnej walki USA i ZSRR przeciwko nazistom - podkreśliła rzeczniczka.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News