Rosyjskie media krytykują Komorowskiego za wypowiedź o zbrodni katyńskiej

Rosyjskie media krytykują Komorowskiego za wypowiedź o zbrodni katyńskiej Źródło: Fot. Rafał Guz / Polska Agencja Prasowa

Rosyjskie media ponownie zarzucają polskim politykom przeinaczanie historii. Tym razem na celowniku znalazł się prezydent Bronisław Komorowski i jego wystąpienie podczas obchodów 75. rocznicy mordu katyńskiego.

Według rosyjskich mediów niedopuszczalne jest stwierdzenie określające zbrodnię katyńską jako "najstraszniejsze przestępstwo wojenne XX wieku". Chodzi o wypowiedź polskiego prezydenta, w której stwierdził, że "[...] stalinowscy zbrodniarze podnieśli rękę na jeńców wojennych i wymordowali prawie wszystkich wziętych do niewoli, w 1939 r,. polskich oficerów. XX wiek nie zna drugiej takiej zbrodni". Stacja Rassija24 przypomina także, że to nie pierwsza próba "przeinaczenia historii", do której uciekają się polscy politycy i przypominają słowa polskiego ministra spraw zagranicznych dotyczących wyzwolenia niemieckiego obozu śmierci KL Auschwitz-Birkenau. Rosyjska telewizja wylicza także, że w ciągu 5-letniej okupacji Polski przez Niemców zginęło 6 milionów Polaków, na terenie Polski funkcjonowało 5 obozów koncentracyjnych a w Powstaniu Warszawskim zginęło 200 tysięcy młodych obywateli Polski. Rosyjskie media wskazują także na protest działaczy partii "Samoobrona", którzy również przypomnieli polskiemu prezydentowi o zbrodniach Niemców i Ukraińców popełnionych na Polakach.

źródło: fakty.inetria.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News