Russian_Air_Force_Antonov_An-30_Dvurekov-1
Wiadomości Pikio - 16 Września 2015

Rosyjski zwiad na polskim niebie w tym tygodniu

Jak informuje portal polska-zbrojna.pl jeszcze w tym tygodniu nad Polską odbędzie się lot obserwacyjny rosyjsko-białoruskiego zespołu inspektorów. Wszystko za sprawą międzynarodowego Traktatu o Otwartych Przestworzach.

W rosyjsko-białoruskiej misji obserwacyjnej będzie uczestniczyć 16 inspektorów, którym towarzyszyć będą polscy i amerykańscy kontrolerzy. Lot obserwacyjny zostanie wykonany samolotem An-30B. Rosjanie i Białorusini przylecieli już do Polski w poniedziałek i czekają na pozwolenie polskich władz. Jak zawsze w takiej sytuacji przed wykonaniem lotu zwiadowczego, zostanie dokładnie sprawdzony rosyjski sprzęt, który musi spełniać wymogi międzynarodowych ustaleń i nie posiadać żadnych niedozwolonych urządzeń. Podczas samego lotu polscy nawigatorzy, którzy będą towarzyszyć rosyjsko-białoruskiej ekipie będą się bacznie przyglądać urządzeniom w samolocie by kontrolować ustalony wcześniej kurs i wysokość przelotu oraz pilnować by trasa lotu nie przekroczyła 1400 km. Loty zwiadowcze są organizowane w celu sprawdzenia potencjału sił zbrojnych swoich sąsiadów i nadzoru przestrzegania przez nich Traktatu o Konwencjonalnych Siłach Zbrojnych w Europie. Każdy kraj może wykonać dwa takie loty nad terytorium swojego sąsiada. W tym roku Polacy wykonali lot zwiadowczy nad Rosją i Białorusią w maju i lipcu oraz (we współpracy ze Słowakami) nad terytorium Ukrainy w czerwcu. Drugi lot (na początku tego roku odbył się pierwszy) rosyjsko-białoruskiej ekipy odbędzie się najprawdopodobniej w tą środę lub czwartek.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:bh, źródło: polska-zbrojna.pl / wp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News