Kolejny szpieg! Tym razem to poseł z byłego rządu PiS

Kolejny szpieg! Tym razem to poseł z byłego rządu PiS Źródło: Fot. YouTube.com

Jest oficjalne potwierdzenie. Mateusz P., czyli były poseł obozu władzy w latach 2005-2007, a aktualnie lider partii "Zmiana" ma zarzuty o szpiegostwo przeciwko Polsce. Jest oficjalna wypowiedź Prokuratury Krajowej w tej sprawie.

ABW zatrzymała byłego parlamentarzystę w maju 2016 roku. Jego ówczesna formacja tj. Zmiana, uznawana była za silnie prorosyjską, a w działaniach polityka dopatrywano się szkodzenia interesowi Polski.

Mateusz P. miał szpiegować dla Rosji

To Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wpadła na trop powiązań lidera ugrupowania "Zmiana" z wywiadem rosyjskim. Dochodzenie w sprawie prowadzi Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Oświadczenie Prokuratury Krajowej

- Wyżej wymieniony pozostaje pod zarzutami brania udziału w działalności rosyjskiego wywiadu i chińskiego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej - głosi oświadczenie prokuratury w sprawie byłego posła z zarzutami o szpiegostwo. Zdaniem niektórych internautów Mateusz P. jest więźniem politycznym. Według części użytkowników sieci, zarzuty o szpiegostwo przeciw Polsce, jakie usłyszał lider "Zmiany" są tylko przykrywką. Niektórzy internauci głoszą teorię spiskową, z której wynika, że formacja Mateusza P. jest niewygodna dla partii władzy, w związku z czym służby jej podległe chcą ją wyeliminować z życia publicznego.

Były poseł w rządzie PiS

Marek P. zanim trafił na pierwsze strony gazet w kontekście oskarżeń o szpiegostwo na rzecz Federacji Rosyjskiej, zasiadał w obozie władzy Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2007, gdy władzę sprawował rząd koalicyjny PiS-LPR-Samobrona. P. był wówczas posłem formacji Andrzeja Leppera. To już drugi przypadek postawienia polskiemu politykowi związanemu z Prawem i Sprawiedliwością zarzutów o szpiegostwo na rzecz Rosji. Pod koniec marca br. aresztowany został Marek W. piastujący wysokie stanowisko w ministerstwie energii w obecnym rządzie Mateusza Morawieckiego.
Proponowane linki:
  1. Skandal! Rosyjski szpieg, Marek W., dostaje pieniądze od rządu PiS 
  2. ABW zatrzymało znanego polityka! Szpiegował rząd Morawieckiego dla Rosji
  3. Rosja odpowiada na wydalenie dyplomatów. Jest niebezpiecznie
Źródło: telewizjarepublika.pl Następny artykuł