Rosyjski Sąd Najwyższy zanegował sowiecką agresję na Polskę w 1939 roku

Rosyjski Sąd Najwyższy zanegował sowiecką agresję na Polskę w 1939 roku Źródło: fot. wikimedia / amsrus

Rosyjski Sąd Najwyższy zanegował sowiecką agresję na Polskę 17 września 1939 roku. Negacja miała miejsce przy okazji wyroku skazującego jednego z rosyjskich obywateli za twierdzenia, iż do takiej agresji doszło. 

W 2014 roku, Denis Luzgin, mieszkaniec Permu (miasto u stóp Uralu) zamieścił na rosyjskim odpowiedniku Facebooku grafikę o Stepanie Banderze, w której wyszczególnione były jego największe zbrodnie oraz zarzut w stronę Kremla, który o nich milczy.

Jeden z punktów głosił, że "sowieci i naziści wspólnie zaatakowali Polskę w 1939 roku, rozpoczynając tym samym II wojnę światową, podczas której przez pewien czas komuniści i naziści współpracowali ze sobą".

Sprawa Luzgina trafiła do rosyjskiej prokuratury, która zarzuciła mu i skazała go za "zaprzeczanie ustaleniom procesu z Norymbergi” i "rehabilitację nazizmu" na grzywnę w wysokości 200 tysięcy rubli. Mężczyzna nie zamierzał się poddawać i złożył apelację do Sądu Najwyższego.

Tu jednak Rosjanin spotkał się z tym samym. Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej odrzucił jego apelację stwierdzając, że wydany wyrok jest zgodny z prawem. Tym samym najwyższy organ sądownictwa rosyjskiego zanegował sowiecką agresję na Polskę 17 września 1939 roku.

Poniżej, w celu przypomnienia jak było naprawdę, krótki film z parady sowietów i nazistów w Brześciu po tym jak wspólnie zaatakowali i pokonali Polskę.

https://www.youtube.com/watch?v=SKo-UPB6Yo4 Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh, źródło: wprost

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu