Jeden z najbogatszych rosyjskich biznesmenów, Michaił Fridman, poinformował o tym, że nie zamierza przekazywać swojej fortuny dzieciom. Przedsiębiorca po śmierci chce przekazać swoją fortunę organizacjom charytatywnym. Majątek Fridmana jest wyceniany na 13,3 miliarda dolarów.

Najgorszą rzeczą, jaką mógłbym zrobić swoim dzieciom byłoby przekazanie im dużej sumy pieniędzy” – powiedział Michaił Fridman. Właściciel konsorcjum biznesowego Alfa Group ma nadzieję, że jego dzieciom uda się osiągnąć sukces samodzielnie, bez niczyjej pomocy. Sam biznesmen pierwsze „poważne pieniądze” zarobił przy myciu okien w wieżowcach.

Fridman obawia się także, że pozostawiona dzieciom fortuna spowoduje, że staną się one obiektem zainteresowania ze strony „ludzi realizujących nieprzyzwoite cele”.

Michaił Fridman urodził się w roku 1964 we Lwowie w rodzinie żydowskiego pochodzenia. Był dobrym uczniem i laureatem szkolnych olimpiad z fizyki i matematyki. W roku 1986 ukończył Moskiewski Instytut Stali. Pod koniec lat osiemdziesiątych założył firmę Alfa Foto zajmującą się sprzedażą sprzętu fotograficznego oraz komputerowego. Następnie założył przedsiębiorstwo Alfa Eco zajmujące się eksportem ropy oraz wyrobów metalurgicznych. Posiada obywatelstwo rosyjskie i izraelskie. W 2016 roku zajął drugie miejsce wśród najbogatszych Rosjan w rankingu gazety Forbes. Jest żonaty, ma 4 dzieci.

Józef Gawron, vesti.ru

...

Zobacz również