Obłożona sankcjami Rosja rozkwita. Świat nie może w to uwierzyć, ale jednak. Putin dopiął swego, a rosyjska gospodarka odradza się jak feniks z popiołów.

Fatalna sytuacja w 2014 roku stała się przyczyną potężnego odrodzenia rosyjskiego biznesu. Europejska gospodarka ugrzęzła, a mimo sankcji Moskwa rozkwita. Kluczowe dla rozwoju sytuacji mają być najbliższe miesiące.

W 2014 rosyjskie akcje, obligacje i towary miały najgorsze wyniki ze wszystkich krajów wschodzących, teraz znów Rosja jest faworytem inwestorów. Rubel znów jest najmocniejszy wśród walut tychże krajów. Inwestycja w rosyjskie papiery wartościowe denominowane w rublach przyniosły zysk w wysokości 7 centów za każdego dolara. Inwestycja w obligacje innych krajów przyniosła stratę w wysokości 1.1 proc.

Co ciekawe, analitycy Bloomberga sugerują, że przyczyną wielkiego powrotu i odrodzenia rosyjskiej machiny są… sankcje. Wszystko przez to, że z uwagi na brak wielu zagranicznych towarów w sklepach, Rosjanie sięgnęli po produkty „z własnego podwórka”.

źródło: biztok.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.