Grupa polityków zasiadających w rosyjskim parlamencie chce zakazać gry w popularną grę „FIFA 17”. Jak przekonują, gra „agresywnie propaguje gejostwo”.

Chodzi o tęczowe koszulki, które pojawiły się w dodatku do gry w ramach akcji „Rainbow Laces” przeciwdziałającej dyskryminacji osób homoseksualnych w światowym sporcie.

Dodatek nie jest stałą częścią gry, a jedynie opcją, z której mogą skorzystać wszyscy popierający antydyskryminacyjną akcję Premier League i Stonewall. Należy również podkreślić, ze akcja skończyła się już blisko dwa tygodnie temu.

To jednak nie przekonuje rosyjskich parlamentarzystów, którzy domagają się zakazu gry w FIFA17 na terenie Federacji Rosyjskiej.

Według nich dodatek – opcjonalny czy nie – agresywnie promuje „gejostwo” i na podstawie rosyjskiego prawa, które zabrania „homoseksualnej propagandy” w miejscach publicznych należy zakazać gry lub co najmniej znacznie ograniczyć do niej dostęp poprzez wprowadzenie oznaczeń wiekowych oraz odpowiednich zmian w jej „rosyjskiej wersji”.

desnnopmf

bh

...

Zobacz również