Służby wydały ostrzeżenie. Rossmann wycofuje całe partie towaru

Służby wydały ostrzeżenie. Rossmann wycofuje całe partie towaru Źródło: Fot. Wikipedia.org

Rossmann znalazł się na celowniku Głównego inspektoratu Sanitarnego, gdy odkryto zanieczyszczenia w partiach sprzedawanego w sklepie produktu. Tysiące opakowań lubianej przekąski znika z półek i powinno zniknąć również z domowych spiżarni. Sprawdź, czy nie masz tego w domu.

Rossmann zostały zmuszone przez Główny Inspektorat Sanitarny do wycofania kilku partii wafelków kukurydzinych Genuss Plus i enerBIO mogące zawierać groźne dla zdrowia i życia konsumentów opiłki metalu, które dostały się do nich w procesie produkcji. Służba wydała w tej sprawie specjalne ostrzeżenie.

Teraz w całej Polsce trwa wycofywanie opakowań wielu rodzajów wafelków, co nadzorują pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Miejmy nadzieję, że nikt nie spożył potencjalnie groźnych kukurydzianych smakołyków.

- Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują działania podejmowane przez dystrybutora w Polsce - przekazał w swoim oświadczeniu Sanepid.

Spożycie wskazanych przez GIS partii wafelków grozi poranieniem przewodu pokarmowego, co w dalszej konsekwencji może prowadzić do groźnych dla zdrowia następstw. Świadoma tego służba, by nie podejmować niepotrzebnego ryzyka, wycofała całe partie produktów.

Rossmann wycofuje cztery partie wafeli

Zgodnie z rozporządzeniem każdy Rossmann w Polsce ma obowiązek wycofania opisanych niżej partii ze swoich sklepów. Wszystkim osobom, które zakupiły niebezpieczne wafle poleca się natychmiastowe ich wyrzucenie.

  • Genuss Plus wafle kukurydziane solone, 115 g o numerze partii: 01.10.2019A i dacie minimalnej trwałości: 01.10.2019;
  • Genuss Plus wafle kukurydziane solone, 115 g o numerze partii: 22.11.2019D i dacie minimalnej trwałości: 22.11.2019;
  • enerBIO wafle kukurydziane z solą morską, 115 g o numerze partii: 29.10.2019D i dacie minimalnej trwałości: 29.10.2019;
  • enerBIO wafle kukurydziane z solą morską, 115 g o numerze partii: 07.12.2019D i dacie minimalnej trwałości: 07.12.2019

To nie pierwszy przypadek, kiedy Rossmann został zmuszony do wycofania swoich produktów ze sprzedaży. W 2017 roku do sklepów w całej Polsce trafiły zakażone salmonellą tabliczki czekolady, za które sklep zwracał pieniądze.

Co ciekawe produktów, które były z pewnością skażone, nie sprzedawano na terenie Polski. Ze względów bezpieczeństwa sklep zdecydował się jednak na ich wycofanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rekordowa liczba.. wycofanych jajek

W czerwcu zeszłego roku Główny Inspektorat Weterynarii doprowadził do wycofania z rynku około 4,3 miliona kurzych jaj, które uznano za niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Powodem takiej decyzji była zbyt duża ilość antybiotyku, który mógł znacząco zaszkodzić konsumentom.

- Wycofanie jaj jest spowodowane obecnością pozostałości antybiotyku lazalocyd w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom. Nie należy spożywać jaj wskazanych w komunikacie. Konsumenci, którzy zakupili wskazane w komunikacie numery partii jaj powinni zwrócić je do sklepu, w którym dokonali zakupu - pouczała wówczas służba weterynaryjna.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Co studiowała Dorota Szelągowska? To największe zaskoczenie waszego życia!
  2. Katarzyna Figura BARDZO schudła! Prawie nie przypomina siebie
  3. Plaga! Wielu Polaków w lutym zachoruje na straszna chorobę, Kurdej-Szatan zmaga się z nią od lat
  4. Nie żyje światowej sławy artysta. Nietypowy nowotwór uśmiercił muzyka
  5. Jasnowidz Jackowski triumfuje. Spełnia się czarny scenariusz pogodowy, wszystko przewidział

 

źródło: PAP

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News