Rossmann jest jedną z największych i najbardziej znanych sieci drogerii w Polsce oraz Europie. Funkcjonuje w wielu krajach, a sprzedawane tam produkty uważane są za dobre jakościowo. Ostatnio jednak pojawiła się informacja, że wyjątkowa promocja jest zwyczajnym oszustwem. Klienci są wściekli. 

Rossmann jest niemiecką firmą, która odniosła spektakularny sukces w naszym kraju. Pierwszy sklep otwarty został w 1993 roku, a od tamtego czasu sieć zdecydowanie się rozbudowała i rozwinęła. Obecnie Polacy cieszyć się mogą niemalże dwoma tysiącami punktów, rozsianymi po całym kraju. Sieć obecna jest również w Niemczech, Czechach, Albanii, Turcji czy na Węgrzech.

Drogerie przyciągają do siebie klientów atrakcyjnymi cenami, wysoką jakością produktów oraz licznymi promocjami. Kuszące są także karty stałego klienta oferujące ciągłe zniżki oraz bony na zakupy, będące idealnym prezentem. Jak jednak właśnie ujawniono, ostatnia spektakularna promocja przyniosła straszne efekty – okazała się oszustwem, na które dało się nabrać wielu klientów.

Rossmann: klienci otrzymali fałszywe maile

W ostatnim czasie tysiące osób otrzymało wiadomości mailowe, które do złudzenia przypominały komunikaty wysyłane przez znaną drogerię. Jego tytuł brzmiał: „Bon na zakupy do Rossmanna czeka na odbiór”. Jak się okazuje, dalej wyświetlały się zdjęcia dwóch kart podarunkowych Rossman oraz napis „Wygraj kartę podarunkową o wartości 500 zł do wybranej drogerii Rossmann!”.

Całość sprawiała zapewne wrażenie autentycznego maila wysłanego przez sklep. Podejrzenia wzbudzić powinien jednak dalszy zapis: „adres email został wytypowany do wzięcia udziału w naszym najnowszym konkursie, w którym możesz wygrać kartę podarunkową Rossmann o wartości 500 zł”. To w połączeniu z informacją, że pozostało już tylko sześć kuponów, stwarza obraz bardzo zmyślnego oszustwa.

Sieć wystosowała oficjalny komunikat, że to nie oni są autorami wiadomości. Podkreślili, że aby wziąć udział w losowaniu i zdobyć taki bon, wystarczy wypełnić krótką, kilkunasto-sekundową ankietę, a mail jest fałszywy.

Nie daj się oszukać!

Sklep apeluje, by osoby, które dostały wiadomość z niezweryfikowanego źródła przypominającego Rossmanna, nawet nie otwierały maili, a jeśli już to zrobiły, niech nie klikają w żadne linki czy załączniki, bo przekierowują one do formularza, gdzie podać trzeba swoje dane. Tego oczywiście też nie można pod żadnym pozorem robić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ohyda! Najobrzydliwsze znaleziska w jedzeniu ze sklepów

– UWAGA! Przypominamy, że wszystkie organizowane przez nas konkursy i promocje prezentowane są tylko i wyłącznie w gazetkach promocyjnych, magazynie „Skarb”, aplikacji Rossmann PL, na portalu www.rossmann.pl, a także na oficjalnych profilach Rossmanna w mediach społecznościowych oznaczonych jako konta zweryfikowane. Udział w naszych akcjach i konkursach NIGDY nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami. Informacje o akcji rozdawania kart podarunkowych lub konkursy z koniecznością wysyłania płatnych SMS w grupach lub profilach podszywających się pod drogerie Rossmann są próbą oszustwa. Podejmujemy kroki, aby tego typu fałszywe informacje zostały zablokowane, tymczasem bardzo prosimy Państwa o ostrożność – zaapelowała drogeria.

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Klienci Pepco w niebezpieczeństwie. Sieć ostrzega!
  2. Polakom sprzedawane są śmieci zamiast żywności? Szokujące wyniki badań
  3. Aktor M jak miłość na celowniku służb. Będzie miał kłopoty

Najbardziej gorszące sceny z Biedronki, Lidla i innych polskich sklepów

Zobacz również

ŹRÓDŁOrmf.fm

Redaktor, recenzent, copywriter.