Uważaj na oszustwo na "bony z Rossmanna". Podłe do granic możliwości

Uważaj na oszustwo na "bony z Rossmanna". Podłe do granic możliwości Źródło: Wikimedia Commons/Dialog-Redaktion

Rossmann ostrzega - oszustwo na bony za pół tysiąca złotych jest prowadzone na szeroką skalę. Tysiące ludzi już się nabrało na działania osób, którym zależy na drażliwych danych. Nieuwaga może nas sporo kosztować.

Marka Rossmann znalazła się na celowniku oszustów. Sklep, który większość osób darzy zaufaniem, został wykorzystany jako narzędzie, które ma wykorzystywać ludzi i zbierać drażliwe dane.

SMS-y i wiadomości e-mail z nagrodami otrzymał już chyba każdy. Oszustwo na ogromną skalę

Chyba nie ma osoby, która nie kojarzy drogerii z czerwonym neonem i osoby, która nigdy nie zrobiła tam zakupów. Tym bardziej kuszą wiadomości, w których sami marketingowcy z Rossmanna piszą, że dostępne są bony na 500 złotych oraz wiele innych łatwo dostępnych korzyści. Wystarczy tylko wypełnić ankietę.

Okazuje się, ze to wcale nie są osoby odpowiedzialne za promocję marki, a zwykli oszuści. Podszywając się pod dużą i znaną firmę chcą wzbudzić zaufanie, a potem wykraść wszystkie łatwo dostępne dane. Wiele osób w ostatnim czasie dostało na skrzynką mailową wiadomości typu: "Bon na zakupy do Rossmanna czeka na odbiór". Użytkownicy telefonów komórkowych są z kolei zasypywani SMS-ami z linkiem do ankiety, za wypełnienie której mają dostać profity.

Rossmann wyjaśnia nieporozumienia i zaznacza, że nie ma nic wspólnego z działaniami oszustów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Specjaliści z CERT Orange wyjaśnili, że po wprowadzeniu do ankiety imienia, nazwiska, numeru telefonu i adresu mailowego oszuści pobierają dane, które potem sprzedają innym firmom i za nic mają RODO. Bazy numerów są dla niektórych bardzo cenne. Bywa też tak, że po wypełnieniu ankiety po cichu w przeglądarce instaluje się program szpiegowski zbierający hasła - na przykład do banku.

Dzisiaj grzeje: 1. Przeprowadziła się z dziećmi do nowego domu. Kiedy weszła na strych stanęło jej serce. Jeszcze nigdy tak szybko nie uciekała
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

- Akcja jest organizowana bez zgody i wiedzy naszej firmy, a wszystkie informacje, które są przekazywane w związku z prowadzeniem tej akcji - w tym w szczególności zbieranie jakichkolwiek danych osobowych (np. numeru telefonu, adresu e-mail) - są nieprawdziwe i nie pochodzą od Rossmanna. Udział w naszych akcjach i konkursach NIGDY nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami. Informacje o akcji rozdawania kart podarunkowych lub konkursy z koniecznością wysyłania płatnych SMS w grupach lub profilach podszywających się pod drogerie Rossmann są próbą oszustwa. Podejmujemy kroki, aby tego typu fałszywe informacje zostały zablokowane, tymczasem bardzo prosimy Państwa o ostrożność - brzmi oficjalne oświadczenie Rossmanna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lech Wałęsa w szpitalu
  2. Zaszedł ją od tyłu, w półmroku myślał że to żona, a nie córka. Było już za późno, kiedy się zorientował
  3. Daniel Olbrychski i Maryla Rodowicz stracili wspólne dziecko w strasznych dla każdego rodzica okolicznościach. Mało znane fakty z życia gwiazdy
  4. Olbrychski ujawnił, co Maria Kaczyńska uważała o swoim szwagrze
  5. Wielkie ZAMIESZANIE z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

Źródło: Popularne

Następny artykuł