Wygrałeś w konkursie Rossmann? Co miesiąc możesz tracić po kilkaset złotych

Wygrałeś w konkursie Rossmann? Co miesiąc możesz tracić po kilkaset złotych Źródło: Wikipedia/Anakin81

Rossmann cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Wygląda jednak na to, że klienci muszą mieć się na baczności. Jeżeli ktoś otrzymał informację o tym, że wygrał w konkursie organizowanym przez drogerię, może co miesiąc stracić nawet po kilkaset złotych.

Rossmann posiada w Polsce bardzo dużo klientów, a część z nich jest nawet zapisana do specjalnego klubu, który gwarantuje zniżki na produkty. Ostatnio niektórzy z nich otrzymali tajemniczą wiadomość dotyczącą wygranej w konkursie. Jak się okazuje, może się to wiązać ze stratą sporej gotówki. 

Rossmann kusi promocjami 

Rossmann często kusi swoich sympatyków ogromnymi rabatami i atrakcyjnymi akcjami promocyjnymi. W ostatnim czasie wiele osób otrzymało informacje o tym, że zwyciężyli w konkursie organizowanym przez sklep. Nikogo nie zdziwiła ta wiadomość, bo w końcu pasuje do to wizerunku marki. 

Okazało się jednak, że jest to inicjatywa oszustów, którzy chcą wyłudzić od klientów sklepu pieniądze. Proszą jedynie o podanie numeru swojej karty płatniczej i obiecują, że wyślą nagrodę. Niektóre osoby straciły już na tym kilkaset złotych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Żerowanie na naiwnych 

Osoby, które stoją za tą akcją, bardzo dobrze się do niej przygotowały. Klientom Rossmanna rozsyłają SMS, który wygląda bardzo wiarygodnie i natychmiast rozbudza nadzieje dotyczące wygrania kosztownych nagród. W wiadomości podane są informacje dotyczące zwycięstwa, a także instrukcja tłumacząca, jak odebrać nagrodę. 

Oszuści proszą o podanie numeru karty płatniczej, który rzekomo ma służyć jedynie opłaceniu kosztów przesyłki podarowanego smartfona czy innego drogiego gadżetu. Zastawiają w ten sposób pułapkę na naiwne osoby, które zaślepione wizją nowego telefonu, podają wszystkie niezbędne dane. Później orientują się niestety, że żadnego konkursu nie ma, a z ich konta zniknęło 300 zł. Jest to kwota, którą hakerzy niezauważalnie mogą pobierać co miesiąc. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać
2. 4 osoby nie żyją, wiele jest rannych. Chwila nieuwagi zakończyła się tragedią w centralnej Polsce

Eksperci ostrzegają, że tego typu sytuacje zdarzają się bardzo często, więc sugerują, żeby pod żadnym pozorem nie podawać numeru karty płatniczej w tak podejrzanych sytuacjach. Gdy ktoś otrzyma wiadomość od firmy Rossmann, powinien najpierw sprawdzić, czy naprawdę istnieje jakichś konkurs i czy jest to wiarygodne źródło informacji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niemieckie problemy dotarły do Polski. Mamy najgorsze prognozy w historii
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler
  4. Dominika Gwit założyła bardzo dopasowaną suknię. Fani przetarli oczy z wrażenia i wydali jednoznaczny werdykt
  5. Katarzyna Figura przyznała się do choroby. Smutne i szczere wyznanie
     

Źródło: CyberRescue, wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News