Rossmann w pośpiechu wycofuje popularny produkt. Wyrzućcie go do kosza!

Rossmann w pośpiechu wycofuje popularny produkt. Wyrzućcie go do kosza! Źródło: wikimedia.org

Rossmann ponownie musi wycofać popularny produkt ze sprzedaży. Przyczyna jest dość poważna. Popularna sieć sklepów apeluje, aby zwrócić do sklepu podane partie produktu. Nie należy ich spożywać!

Rossmann znów ma problemy? Niemiecka firma została zmuszona do wycofania ze swoich placówek popularnej przekąski, która była przysmakiem znacznej części klientów. Firma gwarantuje zwrócenie kosztów poniesionych na zakup tych produktów. Co ważne, przy zwrocie nie jest konieczne okazanie paragonu zakupu.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał specjalne oświadczenie, w którym przestrzega przed kupowaniem określonych partii produktów Rossmanna. Jest to związane z obecnością drobnych kawałków metalu, które mogą spowodować bezpośrednie zagrożenie zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet życia.

GIS alarmuje: te produkty mogą być niebezpieczne!

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega klientów sieci Rossmann o niebezpieczeństwie, z jakim może się wiązać spożycie popularnych wafli, dostępnych w placówkach niemieckiej sieci sklepów. Oto lista produktów, które mogą zawierać kawałki metalu:

GENUSS PLUS wafle kukurydziane solone, 115 g (numer partii: 01.10.2019A)

GENUSS PLUS wafle kukurydziane solone, 115 g (numer partii: 22.11.2019D)

enerBIO wafle kukurydziane z solą morską, 115 g (numer partii: 29.10.2019D)

enerBIO wafle kukurydziane z sola morską, 115 g (numer partii: 07.12.2019D)

Wskazane produkty mogą zawierać elementy metalu, które połknięte narażają nas na poważne ryzyko. Nawet drobne elementy metalowe są w stanie pokaleczyć nasz układ pokarmowy i doprowadzić do poważnych schorzeń.

Prawdopodobnie nie wszystkie z wymienionych serii zostały zanieczyszczone, jednak GIS zaleca, aby nie ryzykować i nie spożywać podanych produktów do czasu wyjaśnienia sprawy. Organy Inspekcji Sanitarnej bacznie przyglądają się działaniom, jakie podejmuje sieć Rossmann, wycofując produkt ze swojej oferty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rossmann znów obiektem zainteresowania GIS

Firma zarejestrowana w Niemczech, Dirk Rossmann GmbH, która dystrybuuje zanieczyszczone wafle, już rozpoczęła wycofywanie produktu ze sklepów. Rozpowszechniony został apel, nawołujący osoby, które już zakupiły produkt, o jego rychły zwrot.

To kolejna sytuacja, gdy produkt tafia na półki sklepowe, a dopiero po pewnym czasie wychodzą na jaw badania kontrolne, z których wynika, że nigdy nie powinien tam trafić. Wcześniej, w ciągu kilku lat było parę takich sytuacji. Były już rakotwórcze ciastka, salmonella wykryta w czekoladzie, a także mleku dla małych dzieci.

Takie sytuacje bardzo mocno osłabiają zaufanie do sieci sklepów. W końcu, nim podjęta została decyzja o wycofaniu produktu, pewna część osób zdążyła już go kupić i skonsumować. Nie zdając sobie sprawy z możliwego zagrożenia.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Agnieszka Chylińska pokazał brata. Nikt nie spodziewał się tego kim jest!
  2. Córka Katarzyny Dowbor jest przepiękna! Dziennikarka urodziła ją mając 40 lat
  3. Układ Omega uderzy w Polskę. Termometry oszaleją
  4. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  5. Małgorzata Rozenek pochwaliła się brzuchem. Fani gratulują celebrytce
  6. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?

źródło: wiadomoscihandlowe

Następny artykuł