Rewelacyjnie prosty sposób na gęsty i bardziej odżywczy rosół. Wszystko za sprawą jednego składnika, który z powodzeniem używasz do przetworów

Rewelacyjnie prosty sposób na gęsty i bardziej odżywczy rosół. Wszystko za sprawą jednego składnika, który z powodzeniem używasz do przetworów Źródło: youtube/ Tomasz Borkowski

Rosół można przygotować na wiele sposobów, przepisów na to danie w sieci jest zatrzęsienie. Jednak, co zrobić, by rosół był gęsty i jeszcze bardziej odżywczy? Okazuje się, że można to osiągnąć za sprawą jednego składnika, który wykorzystujesz przy robieniu przetworów.

Rosół jest jedną z ulubionych zup, które nieustannie goszczą na polskich stołach. Danie cieszy się wielką popularnością i wciąż pojawiają się nowe przepisy, które mają sprawić, że rosół będzie jeszcze lepszy. Nie trzeba daleko szukać, wychodzi na jaw, że wystarczy dodać jeden banalny składnik, by cieszyć się gęstym i odżywczym rosołem. 

Rosół - król polskich zup. Jak sprawić, by była jeszcze lepsza?

Wiele można zrobić, by rosół stał się jeszcze lepszy. Z pewnością na jego jakość wpłynie użycie świeżych składników. Jednak, co zrobić by rosół był gęsty i zawierał jeszcze więcej wartości odżywczych? Okazuje się, że jest na to wyjątkowo prosta metoda. Każdy przepis zyska na wykorzystaniu tego składnika. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dodaj jeden składnik. Rosół będzie jeszcze gęstszy i bardziej odżywczy

Zgodnie ze słowami najlepszych kucharzy, aby rosół był jeszcze gęstszy i nabrał więcej wartości odżywczych, wystarczy dodać do niego jeden składnik, który z pewnością został w kuchni po przygotowaniu przetworów. Chodzi o ocet. Jeśli dodamy go do zupy, zdziała prawdziwe cuda. 

Wystarczy tylko jedna łyżka dodana do gotującej się zupy, by kwas octowy rozpuścił tkanki znajdujące się w kościach. Za jego sprawą w szybszym tempie powstanie żelatyna, która odpowiada za gęstość zupy. Kwas, który znajduje się w occie, wydobywa także więcej substancji odżywczych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"
2. 
5-latek złapał za rękę 2-letnią siostrę i wyskoczył przez okno. Porażający powód, dramatyczne sceny wstrząsnęły mieszkańcami

Rodzaj octu nie ma żadnego znaczenia, przy gotowaniu rosołu można sięgnąć po spirytusowy czy z białego wina. W przypadku dużego garnka z zupą należy dodać dwie łyżki octu. Nie trzeba się obawiać o smak zupy, dodany ocet nie będzie w ogóle wyczuwalny. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewyobrażalne sceny w polskim sklepie. Emerytka spojrzała na wędlinę i zalała się łzami
  2. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Otrzymają zasiłek przedemerytalny, wystarczy spełniać kilka wymogów
  3. Nagrali Agatę Dudę w bardzo intymnej sytuacji. Film trafił do sieci
  4. Ma 78 lat i sama robi sobie makijaż. Wygląda o kilkadziesiąt lat młodziej, niesamowite
  5. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi

źródło: haps

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News