Rosjanie nie chcą pogodzić się z pomysłem polskiego studia Jujubee, które zamierza wypuścić grę o wypadku okrętu podwodnego Kursk. Rosyjscy internauci są oburzeni i wściekli.

Okręt Kursk zatonął 12 sierpnia 2000 roku, a w wyniku katastrofy zginęło 118 osób. Przyczyną eksplozji był wyciek nadtlenku wodoru z jednej z torped. Najbardziej dramatyczne w całej historii jest to, że po wybuchu torped część załogi mogła przeżyć i przebywać we wraku nawet kilka dni. Dowodem na to miałyby być zestawy do oczyszczania powietrza z dwutlenku węgla, które później odnaleziono przy ciałach zmarłych.

Polskie studio postanowiło jednak przedstawić alternatywną wersję wydarzeń i stworzyć horror z elementami przygodówki. W sieci dostępny jest zwiastun, który jasno obrazuje klimat nowej gry. Z tego powodu Rosjanie są oburzeni, ponieważ uważają, że 15 lat to za mało, by zaczął zarabiać na tragedii narodowej jaką było zatonięcie okrętu Kursk. Wplatanie w katastrofę elementów fikcji ma być brakiem szacunku dla ofiar. Część internautów pyta, jak czuliby się Polacy, gdyby Rosjanie zrobili horror o katastrofie smoleńskiej.

Mimo wszystko, gra jeszcze nie powstała, więc trudno oceniać jak polskie studio wykonało swoją robotę i czy faktycznie obawy Rosjan są uzasadnione.

https://www.youtube.com/watch?v=yhs0Il7w61g

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również

Zobacz również