Władimir Putin stwierdził, że jego kluczowym zadaniem jest nauczenie Rosjan tego, że swoim zachowaniem na drodze odpowiadają za życie swoje, swoich bliskich oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Putin uważa, że jedynym sposobem na to, aby Rosjanie zaczęli jeździć w sposób bardziej bezpieczny jest podwyższenie kar za nieprzestrzeganie przepisów kodeksu drogowego. Polityk zaznaczył, że zdaje sobie sprawę z tego, że zanim kierowcy nauczą się kultury jazdy upłynie jeszcze sporo czasu.

Rosyjski prezydent powiedział, że główną przyczyną tragedii na rosyjskich drogach jest agresywne zachowanie kierowców oraz ich lekceważący stosunek do przepisów i innych uczestników ruchu. Putin zauważył, że wcześniejsze podwyższenie kar doprowadziło do zmniejszenia liczby śmiertelnych wypadków w miastach i w terenie zabudowanym aż o połowę, jednak śmiertelność na rosyjskich drogach wciąż jest nieadekwatnie wysoka.

Według danych rosyjskiej policji w od stycznia do listopada 2015 roku na rosyjskich drogach miały miejsce 133 tysiące wypadki drogowe w, których zginęło 16,5 tysiąca osób, a 168 tysięcy osób zostało rannych.

Józef Gawron

http://www.vashamashina.ru/statistika-dtp-v-rossii-i-v-mire.html

Zobacz również