Szokujące informacje obiegły właśnie europejskie media! Rosja zdecydowała się na wydalenie z kraju brytyjskich przedstawicieli. Dyplomatyczna wojna między krajami weszła właśnie na całkowicie nowy, zaskakujący poziom.

Kiedy świat usłyszał o otruciu byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, Siergieja Skripala, opinia publiczna się podzieliła. Znaczna większość wpływowych państw europejskich stanęła jednak po stronie Wielkiej Brytanii, która bardzo szybko podjęła decyzję o odesłaniu do Rosji 23 pracowników jej ambasady na terenie Wysp.

Rosja najbardziej stanowcza od lat

Na te działania natychmiast odpowiedziała właśnie eurazjatycka potęga. Głos w sprawie zabrał szef rosyjskiej dyplomacji, Siergiej Ławrow.

– Rosja wydali brytyjskich dyplomatów w odpowiedzi na niedawną decyzję Londynu o wydaleniu 23 pracowników ambasady Rosji w Wielkiej Brytanii – stwierdził stanowczo polityk.

Szereg nieoczekiwanych działań

Poza tym Rosja oficjalnie cofnęła zgodę na otwarcie konsulatu generalnego kraju Wysp w Petersburgu. Zakończyła także działania, które na terenie państwa Putina prowadziła organizacja kulturalno-edukacyjna British Council.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie się działo! Polska zorganizuje większą imprezę od Euro 2012
  2. Kaczyński przerażony. Merkel torpeduje plany jądrowe Polski
  3. Polska ogrodzi granice! Ogromne koszty

Czy Polska powinna włączyć się w konflikt Rosji z Wielką Brytanią?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

12 wrogów Kremla, którzy zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach


Jak wiele jest w Polsce korupcji? Wypadamy TRAGICZNIE na tle Europy!