Rosja przedstawiła plan dla Palestyny. Izrael wściekły

Rosja przedstawiła plan dla Palestyny. Izrael wściekły Źródło: źródło: wikimedia.org/Zachi Evenor, government.ru

Premier Rosji, Dmitrij Miedwiediew po raz kolejny wyraził poparcie dla "koncepcji dwóch państw", która miałaby kończyć walkę Izraela z Palestyńczykami. Efektem jego słów było wyraźne ochłodzenie stosunków między Rosją a Izraelem.

Miedwiediew spotkał się w Jerychu z przywódcą Autonomii Palestyńskiej, Mahmudem Abbasem, z którym rozmawiał na temat zakończenia konfliktu między Palestyną a Izraelem. Abbas powiedział, że chciałby, by Rosja bardziej zaangażowała się w proces uspokajania sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Miedwiediew po raz kolejny oświadczył, że w jego opinii najlepszym rozwiązaniem jest istnienie obok siebie dwóch osobnych państw - z jednej strony Izraela, z drugiej, niepodległej Palestyny. Premier Rosji określił dążenia niepodległościowe Palestyńczyków "słusznymi aspiracjami".

Na potwierdzenie swych słów i udowodnienie, że Rosja traktuje Palestynę jako równego innym partnera, towarzysząca Miedwiediewowi delegacja dyplomatów podpisała z przedstawicielami Palestyny w sumie sześć umów dotyczących polityki i gospodarki. Palestyńczycy z kolei odwdzięczyli się premierowi Rosji nazwaniem jednej z ulic Jerycha jego nazwiskiem.

Dzień wcześniej rosyjski polityk złożył wizytę w Jerozolimie, gdzie spotkał się z władzami Izraela. Miedwiediew rozmawiał m.in. z prezydentem Reuwenem Rivlinem czy premierem Benjaminem Netanajahu. Głównym tematem rozmów polityków była kwestia walki z terroryzmem islamskim.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: rmf24.pl pt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News