Na południu Rosji, w miejscowości graniczącej z Kazachstanem, zatrzymano 5 osób związanych z organizacją terrorystyczną „Państwo Islamskie”. Jeden z zatrzymanych chciał przeprowadzić w tym regionie zamach terrorystyczny. Informację potwierdziło rosyjskie FSB.

Rosyjskie służby specjalne zdekonspirowały działającą na terenie miejscowości Pałłasowka (obwód wołgogradzki) grupę „Pałłasowski Dżamaat”, która zajmowała się werbunkiem ochotników chcących zasilić szeregi tzw. „Państwa Islamskiego”. Werbowani spośród miejscowej ludności kandydaci mieli brać udział w walkach na terenie Syrii.

W mieszkaniach islamistów znaleziono m.in. amunicję, materiały wybuchowe oraz literaturę religijną o charakterze ekstremistycznym. Rosyjskie FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa) ujawniła, że jeden z zatrzymanych planował organizację zamachu terrorystycznego w obwodzie wołgogradzkim.

W grudnia 2013 roku na dworcu kolejowym w stolicy regionu, Wołgogradzie, miał miejsce zamach terrorystyczny, w wyniku którego zginęło 18 osób, a 45 odniosło obrażenia. Dzień po zamachu nastąpiła kolejna eksplozja, tym razem w trolejbusie. Zginęło 16 osób, a 25 zostało rannych. Odpowiedzialność za zdarzenia wzięła na siebie organizacja terrorystyczna Ansar al-Sunna.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Józef Gawron

źródło: http://www.interfax.ru/russia/502773

...

Zobacz również