Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w USA i stał się jedną z najważniejszych postaci na świecie. W trakcie kampanii wyborczej zarzucano mu proputinowską postawę. Wszyscy czekali więc na komentarz Władimira Putina.

Od początku było wiadomo, że jeśli Hillary Clinton zwycięży w wyborach to nie będzie szans na zmianę stosunków z Rosją. Kandydatka Demokratów zapowiadała strategię twardej ręki i zero ustępstw wobec Kremla. Z kolei Trumpa oskarżała o prorosyjskość. Sam miliarder powiedział, że ceni Putina i zależy mu na poprawie stosunków. Nic więc dziwnego, że Putin ucieszył się z wyboru Trumpa.

Czy świat się zmieni? Czy jest wreszcie szansa na zakopanie topora wojennego przez potężne światowe mocarstwa? Putin zapewnił, że po wygranej Trumpa Rosja jest gotowa na pełną odbudowę stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Podkreślił, że obecnie relacje są złe i jest to wina Amerykanów.

Prezydent Rosji przekonywał, że uważnie śledził zapowiedzi Trumpa z kampanii wyborczej i jest zainteresowany współpracą. Zaznaczył jednak, że naprawienie stosunków nie będzie łatwe, aczkolwiek warto zacząć od palącego problemu, czyli sprawy konfliktu w Syrii. Przypominamy, że zwolennicy Trumpa oskarżali Hillary Clinton o chęć wepchnięcia USA w III Wojnę Światową właśnie w tym rejonie świata.

Mimo wszystko Kreml na razie oficjalnie nie planuje spotkania z Donaldem Trumpem.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również