Czy istnieje sposób na przekupienie człowieka, który brzydzi się łapówkarstwem? Jak wyciągnąć informacje z kogoś, kto ma wolę twardą jak stal? Czy można walczyć z wrogą armią bez użycia przemocy? 

Długo oczekiwane wojska NATO wreszcie zostały rozmieszczone we wschodnich krajach europejskich. Nie podoba się to Rosji i nic w tym dziwnego – w końcu ten ruch jest wyjątkowo bolesnym prztyczkiem w nos wieńczący twarz Władimira Putina. W takiej sytuacji oczywistym jest, że Putin spróbuje w jakiś sposób pokrzyżować plany dowódcom NATO. Dla celów politycznych, militarnych ale pewnie i osobistej satysfakcji.

Aby podkopać i skompromitować natowską ekspedycję Rosjanie wcale nie mają zamiaru używać nowoczesnych rakiet, samolotów szpiegowskich czy nawet karabinów. Wykorzystają coś stokrotnie bardziej niebezpiecznego – kobiecy wdzięk.

Estoński wywiad ostrzega, że rosyjskie agentki będą przeszkadzać żołnierzom NATO na wszelkie możliwe sposoby. Piękne panie mają wyciągać od nieświadomych niczego wojaków poufne informacje, ale i podburzać do bójek czy nakłaniać do nieprzestrzegania rozkazów oraz łamania dyscypliny.

– Tam będzie 800 młodych Brytyjczyków, którzy będą podróżowali regularnie z baz do miast. Na pewno odwiedzą jakieś kluby. Nie możemy wykluczyć walk, które mogą zostać zainicjowane przez „honey trapping”i tym podobne – tłumaczy Nikka Marrano, szef estońskiego wywiadu.

źródło: rzeczpospolita

...

Zobacz również