Rosja wraca do korzeni. Żeby pokonać NATO nie potrzebują broni, żołnierzy ani komputerów

Rosja wraca do korzeni. Żeby pokonać NATO nie potrzebują broni, żołnierzy ani komputerów Źródło:

Czy istnieje sposób na przekupienie człowieka, który brzydzi się łapówkarstwem? Jak wyciągnąć informacje z kogoś, kto ma wolę twardą jak stal? Czy można walczyć z wrogą armią bez użycia przemocy? 

Długo oczekiwane wojska NATO wreszcie zostały rozmieszczone we wschodnich krajach europejskich. Nie podoba się to Rosji i nic w tym dziwnego - w końcu ten ruch jest wyjątkowo bolesnym prztyczkiem w nos wieńczący twarz Władimira Putina. W takiej sytuacji oczywistym jest, że Putin spróbuje w jakiś sposób pokrzyżować plany dowódcom NATO. Dla celów politycznych, militarnych ale pewnie i osobistej satysfakcji.

Aby podkopać i skompromitować natowską ekspedycję Rosjanie wcale nie mają zamiaru używać nowoczesnych rakiet, samolotów szpiegowskich czy nawet karabinów. Wykorzystają coś stokrotnie bardziej niebezpiecznego - kobiecy wdzięk.

Estoński wywiad ostrzega, że rosyjskie agentki będą przeszkadzać żołnierzom NATO na wszelkie możliwe sposoby. Piękne panie mają wyciągać od nieświadomych niczego wojaków poufne informacje, ale i podburzać do bójek czy nakłaniać do nieprzestrzegania rozkazów oraz łamania dyscypliny.

- Tam będzie 800 młodych Brytyjczyków, którzy będą podróżowali regularnie z baz do miast. Na pewno odwiedzą jakieś kluby. Nie możemy wykluczyć walk, które mogą zostać zainicjowane przez "honey trapping"i tym podobne - tłumaczy Nikka Marrano, szef estońskiego wywiadu.

źródło: rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News