bezdomny
Wiadomości Pikio - 4 Października 2015

Rosja wprowadzi kartki żywnościowe. Sankcje uderzają w najuboższych

Rosyjskie władze rozważają możliwość wprowadzenia kartek żywnościowych. Ma to być efekt postępującego kryzysu gospodarczego wywołanego międzynarodowymi sankcjami nałożonymi na Rosję po jej agresji na Ukrainę.

Od momentu nałożenia sankcji gospodarczych na Federację Rosyjską, kraj ten zanotował poważny wzrost liczby obywateli żyjących na granicy ubóstwa. Tylko w ostatni rok przybyło w Rosji 3 miliony takich osób co w sumie daje już ponad 23 miliony Rosjan żyjących na granicy ubóstwa. W reakcji na coraz powszechniejsze ubóstwo, rosyjskie ministerstwo przemysłu i handlu opracowało plan, według którego od przyszłego roku w sklepach spożywczych zostaną wprowadzone specjalne talony na zakup wybranych produktów żywnościowych dla osób, którym możliwości finansowe nie pozwalają na zaopatrzenie się podstawowymi produktami. Natomiast w latach 2018-2020 rosyjskie władze planują stworzenie większej ilości placówek zajmujących się żywieniem najuboższych. Jak wskazują eksperci portalu money.pl, liczba obywateli Rosji żyjących na skraju ubóstwa będzie systematycznie rosnąć z uwagi na fakt, że sankcje gospodarcze dotykają najbardziej zwykłych obywateli, którzy muszą zmagać się z rosnącymi cenami i deficytami oraz inflacją.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: money.plOd momentu nałożenia sankcji gospodarczych na Federację Rosyjską, kraj ten zanotował poważny wzrost liczby obywateli żyjących na granicy ubóstwa. Tylko w ostatni rok przybyło w Rosji 3 miliony takich osób co w sumie daje już ponad 23 miliony Rosjan żyjących na granicy ubóstwa. W reakcji na coraz powszechniejsze ubóstwo, rosyjskie ministerstwo przemysłu i handlu opracowało plan, według którego od przyszłego roku w sklepach spożywczych zostaną wprowadzone specjalne talony na zakup wybranych produktów żywnościowych dla osób, którym możliwości finansowe nie pozwalają na zaopatrzenie się podstawowymi produktami. Natomiast w latach 2018-2020 rosyjskie władze planują stworzenie większej ilości placówek zajmujących się żywieniem najuboższych. Jak wskazują eksperci portalu money.pl, liczba obywateli Rosji żyjących na skraju ubóstwa będzie systematycznie rosnąć z uwagi na fakt, że sankcje gospodarcze dotykają najbardziej zwykłych obywateli, którzy muszą zmagać się z rosnącymi cenami i deficytami oraz inflacją.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
bh, źródło: money.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News