Niedawno informowaliśmy o tym, że PiS oprócz żądań wysuniętych wobec Niemców, chce jeszcze uzyskać odszkodowania od Rosjan. Jak mówią bowiem politycy partii rządzącej, Armia Czerwona dokonała w Polsce ogromnych zniszczeń w trakcie wojny, ale także i po niej. Politykom PiS odpowiedzieli właśnie Rosjanie.

W sprawie zabrał głos Aleksiej Puszkow, były przewodniczący komisji spraw zagranicznych. Senator, który jest blisko powiązany z najwyższymi władzami Rosji, ostro skrytykował polskie dążenia. Zdaniem Puszkowa, to „Polska powinna zapłacić za uratowanie jej od Hitlera”.

W Polsce nowe szaleństwo: chcą dostać biliony reparacji z Rosji za zniszczenia podczas II WŚ. Nadszedł czas, aby wystawić im rachunek za wyzwolenie od Hitlera – skwitował Puszkow.

To nie pierwszy raz, kiedy Puszkow w tak ostry sposób wypowiada się o Polsce. Rosyjski senator znany jest z ciętego języka i swojej niechęci do naszego kraju. Już w przeszłości mówił, że „Polska istnieje tylko dzięki radzieckim żołnierzom”. Do słów Rosjanina ustosunkował się już Stanisław Pięta z PiS. Jak podkreśla, Rosja wcale nie wyzwoliła Polski, a ją zniewoliła.

– To nie było wyzwolenie Polski, a zniewolenie, tym razem przez Józefa Stalina! Radziłbym panu senatorowi, żeby zapoznał się z książkami polskich historyków, którzy opisali dokładnie lata powojenne i tego, co się wtedy z Polską działo – odpowiada Pięta.

źródło: wp.pl

...

Zobacz również

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!

Zobacz również