Wladimir Putin może być zadowolony. Zgodnie z oświadczeniem rosyjskiego ministerstwa obrony narodowej, Rosji udało się właśnie uratować 13 tysięcy osób.

Wojna w Syrii jest niesamowicie brutalna. Działania niezgodne z międzynarodowymi konwencjami podejmują w zasadzie wszystkie strony. Także Rosja nieraz prowadzeni soje działania w myśl „cel uświęca środki”. Wojska Putina często nie patrzą na ludność cywilną. Rosyjską armię oskarża się między innymi o użycie białego fosforu.

Ostatnie wydarzenia z pewnością pomogą Władimirowi Putinowi ocieplić nieco wizerunek działań rosyjskiej armii w Syrii. Tamtejszy MON ogłosił właśnie, że syryjskiej i rosyjskiej armii udało się odbić dużą część miasta Aleppo.

Po skutecznej wojskowej akcji, z terenu w ciągu 24 godzin ewakuowano 13,346 cywilów. Zdaniem Rosjan aż 5 831 spośród nich to dzieci.

Podczas trwania tej samej doby Rosjanom udało się także rozminować sporą część miasta. Mowa tutaj o niebagatelnej powierzchni wynoszącej aż 7,1 hektara obejmującego szkoły, kościoły i meczety oraz o drogach o łącznej długości 3,5 kilometrów. Prace nad pozbywaniem się kolejnych min trwają.

źródło: rt

...

Zobacz również