Rosja oficjalnie ogłosiła, że przygotowuje się do NOWEJ WOJNY!

Rosja oficjalnie ogłosiła, że przygotowuje się do NOWEJ WOJNY!

Chociaż żyjemy w czasie, w którym - przynajmniej na naszym kontynencie - nie toczą się większe konflikty, może się to niebawem skończyć. Wielkie mocarstwo, jakim jest Rosja, zapowiedziało bowiem, że jest gotowe do nowej wojny.

Sytuacja może być bardzo poważna. Chociaż arena ewentualnego konfliktu omija nasz kraj, bo chodzi o Koreę Północną, to sytuacja z całą pewnością dotknęłaby także i Polski. W końcu jesteśmy sojusznikiem w NATO oraz członkiem ONZ. Tymczasem po ostatniej próbie balistycznej, której dokonał reżim w Pjongjangu w środę, coraz głośniej kolejne rządy zaczynają mówić o wojnie. Najpierw w sprawie głos zabrały Stany Zjednoczone, stwierdzając, że są gotowe na reakcję w każdym momencie.

Korea zniszczy USA, zaś Rosja...

Korea Północna ogłosiła wielki sukces próby. Tamtejsze media i przedstawiciele rządu stwierdzili, że reżim jest w stanie dosięgnąć swoją bronią każdego miejsca w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że rakiety balistyczne Hwasong-15 mogą przenieść pociski atomowe, w których posiadaniu ma być Korea, w każde miejsce w USA. ZOBACZ TAKŻE: Prawie NIKT jej nie zna, a to ona faktycznie rządzi Koreą Północną Tymczasem Rosja zaostrza retorykę wobec... Stanów Zjednoczonych. Tamtejsze media krytykują polityków Donalda Trumpa za "wojenną retorykę" za każdym razem, kiedy Korea dokona jakiejś prowokacji. Podkreślają także, że prezydent USA regularnie wypowiada bardzo "prowokacyjne przemówienia".

... szykuje się do nowej wojny

Równocześnie jednak przedstawiciele Federacji Rosyjskiej zwracają uwagę na to, że w związku z napiętą sytuacją w pobliżu Półwyspu Koreańskiego szykują się do wojny, a nawet są do niej już gotowi. - Robimy obliczenia, przygotowania. [Wojna] nie będzie dla nas zaskakująca - zapowiedział Nikołaj Patruszew, szef Rady Bezpieczeństwa Rosji. - Jeśli są jakieś działania militarne, a wie się, że niektóre państwa tego nie wykluczają, może z tego wyniknąć szereg problemów, w tym także dla nas - podkreślił. ZOBACZ TAKŻE: Tajemnicze słowa szefa CIA. Wie co się stanie z Kim Dzong Unem Równocześnie przedstawiciele rosyjskiego MSZ podkreślają, że najlepszym rozwiązaniem, które należy brać pod uwagę, jest dyplomacja. Zwracali na to uwagę zarówno Patruszew, jak i Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Federacji. Rosja pragnie za wszelką cenę spokoju, rozmów i uniknięcia dalszej eskalacji konfliktu.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News