Władimir Putin wpadł w prawdziwy szał. Rosja po raz kolejny podjęła temat Smoleńska, bezlitośnie i stanowczo podkreślając swoje stanowisko.

Wielkimi krokami zbliża się 8. rocznica katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M. Jarosław Kaczyński od miesięcy przekonuje, że do jej nadejścia uda się oficjalnie stwierdzić, dlaczego doszło do gigantycznej tragedii.

ZOBACZ TAKŻE: Dni Ziobry policzone! Duda po Macierewiczu bierze się za niego

Bezpośrednia odpowiedź

Najnowsze doniesienia, wypływające z raportów polskiej komisji, w których odnajdujemy informacje o rzekomym wybuchu na pokładzie samolotu, rozwścieczyły jednak Rosjan. Po raz kolejny stanowczo zaprzeczyli prawdziwości tego typu informacji.

– Chcielibyśmy podkreślić, że nikt nie przywołuje żadnych danych potwierdzających te oświadczenia. (…) Wersja o eksplozji na pokładzie samolotu była sprawdzona przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wśród najpilniejszych i nie znalazła potwierdzenia – czytamy w oficjalnym dokumencie, będącym odpowiedzią na doniesienia o wybuchu.

ZOBACZ TAKŻE: Jackowski nie ma wątpliwości! Macierewicz w końcu zostanie…

Strona polska niezmiennie nie daje się jednak przekonać. Konflikt wciąż się pogłębia i nie wiemy, do jakich wniosków ostatecznie doprowadzi.

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]


Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

 

Zobacz również